DIVADLO UTLAČOVANÝCH: Havlonáda

1. 2. 2017 – 2. 1. 2018

Herci – neherci hrají divadlo - nedivadlo pro diváky – nediváky.
Představení Havlonáda vzniklo v rámci doprovodného programu k výstavě HAVEL ve spolupráci s divadelním souborem 2³ při Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Představení se zaměřuje na téma překroucení a komercionalizace nápadů, jejichž původním smyslem byla osvěta a šíření humanistických myšlenek, avšak dalším vlivem se postupně vyprazdňují a mění v laciná hesla a slogany.
Klára se vrací po několikaměsíčním pobytu v zahraničí zpět do ČR. Jenže tady se toho mezitím hodně stalo: události v Žatci, návštěva Dalajlámy, oslavy nedožitých osmdesátin Václava Havla… Klára je plná energie a odhodlání něco udělat, s něčím pohnout, něco změnit. Přijde se skvělým nápadem, s jehož realizací jí ale začnou pomáhat kamarádky, které mají na věc úplně jiný pohled. Celý příběh tak najednou dostává nový směr…
Divadlo utlačovaných bylo vytvořeno v 70. letech brazilským vizionářem Augustem Boalem jako forma společného učení využívajícího divadla jako nástroje pro změnu. Jeho cílem je podpora kritického myšlení a rozvíjení vzájemného dialogu. Protagonisté (herci - neherci) dávají k dispozici své autentické životní zážitky a zkušenosti a pokládají otázku, zda nemohlo být všechno jinak. Nic není definitivní, zkusit se dá všechno a nakonec se nám třeba podaří nalézt řešení, které by v dané situaci mohlo pomoci. Představení jsou 15 – 20 minut dlouhá, po každém následuje diskuse a intervence diváků - nediváků (žáků).

Délka programu: 60 - 90 min

 

Cílová skupina: studenti 2. stupně ZŠ a SŠ

 

Cena za program: 4000 Kč

 

Vzdělávací program je třeba objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem. 

 

Rezervace a další informace: skoly@dox.cz, 295 568 104

 

Informace o dalších aktivitách souboru 2³: Nela Bendová, nela.bendova@icloud.com