DJ Kurátor: KAFKAesque

9. 2. – 22. 9. 2024

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro širokou veřejnost | pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ (vhodný doplněk výuky VV, mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ)

Jak dlouho trvá? 120–150 min 

Jak? Naživo přímo v DOXu, nebo vám připravíme online verzi.

Kolik stojí pro školní skupinu? 120 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma

Kolik stojí pro jakoukoli jinou skupinu? 270 Kč/osoba při skupině 10 a více osob

Kdy a jak objednat? Program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem, pro předběžnou rezervaci programu vyplňte rezervační formulář.

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč.

Pro více informací nás kontaktujte na skoly@dox.cz nebo na 295 568 128.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě KAFKAesque

role „kurátor“

Vzdělávací program DJ Kurátor si klade za cíl seznamovat žáky s rolí kurátora v provozu současného umění, poukazovat na důležitost výběru a volby. Na pozadí výstavy KAFKAesque, která přináší specifický a originální pohled na to, jak se dílo a odkaz spisovatele Franze Kafky odráží v dílech výtvarného umění současnosti si žáci a studenti vyzkouší, jak důležitou roli v uměleckém provozu hraje "výběr". Vybrat si totiž znamená zvolit si, rozhodnout se, definitivně určit, což jsou zásadní kompetence nejen pro umělecký provoz, ale i pro život v současném světě přesyceném vizuálními podněty. 

Umění není hračka, kterou si lidé stvořili, aby se nenudili. Umění je specifický jazyk a médium, kterém se celý život učíme komunikovat – tak jak komunikujeme svou mateřskou řečí, můžeme mluvit i jazykem umění a kurátor je průvodcem, který se nám snaží pomoci najít cestu. Jeho volba, výběr nás omezuje, ale zároveň posouvá. Právě kurátor, je tím, kdo má poslední slovo, tím, kdo prezentuje umění veřejnosti, hledá umělce, či uvažuje o umění a toto svoje porozumění předává ostatním, podobně jako to dělá DJ s hudbou. 

V rámci programu si proto žáci a studenti po úvodní diskuzi přímo ve výstavě ve skupinách vyzkouší výše popsaný proces výběru a prezentace a to za pomocí digitálních technologií. S výstupy pak mohou dále pracovat i následně ve vlastním školním prostředí. 

Překvapte rodinu i kamarády a připravte jim netradiční odpoledne nebo poznejte své kolegy v jiných rolích – tento program si můžete objednat jako rodinný workshop či teambuilding. Více informací