Lidice Now

12. 1. – 9. 4. 2012

Animační program k výstavě The Silent Village.
Co pro mladého člověka v dnešní době znamená téma atentátu na Reinharda Heydricha a následné vyhlazení vesnice Lidice? Nudné téma
z hodin dějepisu, nebo "hollywoodskou" variaci z filmového plátna? Animační program k výstavě The Silent Village představí alternativní formu intepretace dějinných událostí skrze díla současných umělců, reagující na stejnojmenný dokumentární film umělce, básníka a režiséra Humphreyho Jenningse, natočený v jižním Walesu jen několik měsíců po lidické tragédii. Program otevře také téma samotného atentátu prostřednictvím site-specific instalace filmového dokumentaristy Jana Kaplana nazvané 10:35. 
Tématem programu však není pouhá připomínka těchto událostí. Studenti budou prostřednictvím hands-on aktivit a diskusí ve výstavě zkoumat téma relativity historie a vnímání dějinných událostí optikou různých politických režimů, národností, filmových tvůrců, nebo nezávislých výtvarníků. Závěrečný workshop bude věnován tématu památníků. Úkolem studentů bude kriticky se zamyslet nad jejich účelem i formou a navrhnout takový památník Lidic, který by pro jejich vrstevníky byl skutečně aktuální a atraktivní.
 
Délka programu: 90 - 120 min

Cílová skupina: žáci 2. stupně ZŠ, SŠ, rodiny s dětmi, zájmové skupiny

Cena za program:
400 Kč/skupina + vstupné do expozice

Vstupné do expozice:
- ve skupině do 15 osob: 60Kč/student
- ve skupině nad 15 osob: 40Kč/student
- pedagogický doprovod: zdarma (max. 2 osoby)


Objednávky: 
E-mail: skoly@dox.cz

Kontakt: 
Tel.: +420 774 716 814
E-mail: tereza@dox.cz