Mladí a aktivní

1. 2. 2017, 10:30

Co vede mladého člověka k tomu, že se rozhodne být občansky či politicky aktivním? Jaké s sebou toto rozhodnutí nese důsledky? Vezměte své studenty 1. února na debatu o občanském aktivismu mladých lidí!
Akci pořádá Člověk v tísni v rámci jednoho ze svých vzdělávacích programů Jeden svět na školách ve spolupráci s Centrem současného umění DOX. Akce je určena studentům mimopražských SŠ.
 
V rámci dvou debatních bloků budou mít studenti možnost dozvědět se o zkušenostech těch, kteří se navzdory svému útlému věku už úspěšně občansky angažují. Hosty budou reportér a filmař Janek Rubeš – který byl časopisem Forbes v roce 2016 zařazen mezi 30 nejtalentovanějších lidí do 30 let – mladý aktivista Jakub Čech, politik Dominik Feri, účastníci soutěže Hledá se LEADr a zástupci České středoškolské unie.
Pokud se studenty dorazíte, čeká vás o přestávce mezi debatami také komentovaná prohlídka výstavy HAVEL a exkluzivně i vzducholodě Gulliver, která nově kotví na střeše DOXu. Přijeďte se svou třídou i vy! Vstupné včetně komentované prohlídky je zdarma. Učitelskému doprovodu uhradíme cestovné.
Na akci je nutné se přihlásit. Přihlášku najdete zde. A s jejím vyplněním neváhejte. Kapacita prostoru je omezená.