PRÁZDNINY v centru DOX

31. 7. – 25. 8. 2011

Odpočinout od školy si přece můžete nejen u bazénu! Letní programy centra DOX se ponesou v duchu her a interaktivních setkání se současným uměním a architekturou. Děti, a vůbec všichni s dětskou duší, budou mít možnost poznat díla předních světových umělců inspirovaných myšlenkami Rudolfa Steinera, anthroposofa a zakladatele waldorfských škol, mystickou malbu Josefa Žáčka nebo majestátní sochy Aleše Veselého. To vše v nevšední budově architekta Ivana Kroupy, který přetvořil původní tovární komplex na galerijní prostor 21. století.

Příměstské tábory

Jsou prázdniny a vy jste zrovna v Praze. Co s tím? Nechtěli byste přece jenom na tábor? Nemusíte jezdit nikam daleko. Každý čtvrtek odpoledne můžou děti ve věku od 6 do 12 let strávit v Centru současného umění DOX. Čeká je nevšední setkání s uměleckými díly i spletitou budovou, která kdysi sloužila jako továrna. Děti budou mít možnost prozkoumat rozmanitá zákoutí centra DOX, dovědět se něco o výstavách a vyzkoušet si, jaké to je být umělcem, architektem, galeristou nebo dokonce továrníkem.
Programy jsou připravovány v rámci Příměstských táborů DDM Praha 7.

Datum a čas konání: každý čtvrtek v červenci a srpnu, 13.30 – 15.00
Místo setkání: u pokladny centra DOX, Poupětova 1, Praha 7
Vstupné: 60Kč/osoba
Rezervace: tereza@dox.cz, +420 774 716 814

Termíny a témata:

11. 8. Galerie hrou (zábavná hra k aktuálním výstavám centra DOX)
18. 8. O hmotném a nehmotném (program k výstavě Rudolf Steiner a současné umění)

25. 8. Pohádka o smutné továrně (program k budově centra DOX)

Dětský den

V neděli 31. 7. 2011 se v centru DOX uskutečnil dětský den. Vedle zábavných mini-her přímo ve výstavách a pohádkového čtení na vás čekaly dílny se dvěma současnými umělkyněmi, Janou Kochánkovou a Darinou Alster. Dozvěděli jste se, že uměním může být i jóga nebo hra na panenky a vytvářeli si barevné sádrové objekty a různým živlům zasvěcené deštníky, které jsou dočasně instalovány v expozici jako součást výstavy Rudolf Steiner
a současné umění.

Vstupné: pro děti je vstupné i doprovodný program zdarma, doprovod 90Kč
Rezervace: tereza@dox.cz, +420 774 716 814

Dětský den je realizován za finanční podpory Úřadu MČ Praha 7.