Proti normalizaci zla ve společnosti

16. 5. 2017, 13:00

Vzdělávací projekt Památníku ticha Bubny ve spolupráci s Centrem současného umění DOX

Vznikající Památník ticha Bubny chce v tomto vzdělávacím projektu spojit historickou zkušenost Holocaustu s metodou Výuky hrdinství - HIP, tak jak byla zkoumána a popsána významným americkým psychologem prof. Philipem Zimbardem. Po vzoru podobně zaměřených památníků, jako jsou United States Holocaust Memorial Museum ve Washingtonu nebo Kazerne Dossin v belgickém Mechelenu, chceme nabídnout školám možnost využít zřetelnou vazbu mezi historickými událostmi, které vedly k celosvětové tragédii Holocaustu, a současností, respektive těmi jejími prvky, které s sebou nesou riziko možného opakování situace.

Cílem setkání v centru DOX je představit vzdělávací projekt PROTI NORMALIZACI ZLA VE SPOLEČNOSTI: Bystander Effect, který je nyní ve své pilotní fázi. Rádi bychom Vás do projektu zapojili, využili spektra Vašich zkušeností, případně pilotáže ve Vašich školách a současně se s Vámi podělili o propracovanou metodiku Výuky hrdinství - HIP.

PROGRAM

13:00 - 14:30 Blok I

Úvod - projekt Památníku ticha Bubny, spojení s výukou HIP (Pavel Štingl)

Efekt role přihlížejícího (Bob Kartous)

Představení Výuky hrdinství - HIP + úkoly pro práci ve skupinách (Milan Tomeš)

14:30 - 15:00 Přestávka na občerstvení

15:00 - 16:30 Blok II

Skupinová práce

Sdílení jednotlivých prezentací

Diskuse a závěr

Pro mimopražské je možno proplatit cestovné, občerstvení zajištěno. Registrovaným budou zaslány detailní informace v týdnu před akcí.

Vhodné zejména pro vyučující OV/ZSV, D (2. stupeň ZŠ a SŠ).

Vstupné: ZDARMA

Registrace nejpozději do pátku 12. 5. 2017 na adrese: jiri@dox.cz

Organizátor:
Spoluorganizátoři:
Ve spolupráci s:
Za podpory: