Young Film
Camp 

17.–23. 8. 2020

Nejen dětství je plné otázek

Kdy? 17.–23. 8. 2020, 9–19 hodin

Pro koho? Pro žáky a studenty ve věku 12–17 let

Za kolik? 4 300 Kč

Jak se přihlásit? Přes mail camp@youngfilmfest.cz, zájemce následně obdrží krátký formulář, který vyplní, a pokud bude vybrán, obdrží přihlášku, kterou vyplní zákonný zástupce

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Není to tábor, ani pobytový, ani příměstský. Je to camp, úplná novinka tohoto roku, který navazuje na již čtvrtý ročník Young Film Festu. Účastníci budou tvořit nový audiovizuální svět za pomoci lektorů a hostů. Studentů bude malý počet (max. 21), zato lektorů bude postupně přes deset. 

Účastníci budou rozděleni podle věku, schopností a taky zájmu. Tématem letošního roku je manipulace, budou manipulovat se světem kolem nás, ovlivňovat názory a sledovat, jak se jim to daří a čeho všeho jsou schopní. Nebudou natáčet klasické filmy, naopak, budou se věnovat moderní audiovizuální tvorbě a hledat hranice manipulace.

Nejvíc se budou pohybovat v DOXu, někdy v kině Ponrepo a občas po celé Praze, s jednodenní otočkou v Brně. Během sedmi dní od devíti ráno do sedmi večer.

Young Film Camp 2020 vychází z vyzkoušených formátů letních uměleckých soustředění, nově s důrazem na propojení s mediálním světem. Účastníci procházejí postupným vývojem námětů až po postprodukci. Vede je k tomu řada různých workshopů, seminářů a přednášek.

Je tohle konec?
Ne, to je začátek