Napsali o nás

"Vybudování a činnost Centra současného umění DOX považuji za skvělé. Velmi se mi líbí odvážné záměry a progresivní výběr výstav. Mám dojem, že DOX se stává jednou z nejdůležitějších kulturních křižovatek v Praze."

Václav Havel, bývalý prezident ČR

The building serves as a space for reading, public discussions of fiction and critical writing evoking themes related to DOX exhibitions, which often revolve around aspects of the contemporary human situation and prominent modern day issues.

Aesthetica, 2016
Likened to London's Tate Modern, the 67,000 square foot museum features exhibitions that explore the relationship between society and art. The new zeppelin space offers a chance for visitors to experience and discuss literary art, while being surrounded by a space that in and of itself is an artwork.

Condé Nast Traveler, 2016
The huge object appears to have landed on the roof of the DOX Centre for Contemporary Art in the Czech capital. The wooden and metal structure, envisioned as a home for literature, is another of the centre known for its challenging exhibitions and installations.

Daily Mail, 2016
If you want to explore the modern side to Prague, make sure to stop at the starkly industrial DOX Centre for Contemporary Art. Sice its opening in 2008, this groundbreaking gallery marked the new beginning in the Czech cultural scene.

The Sunday Telegraph, 2015
DOX is a suberb asset for contemporary art in Prague and the current exhibitions are worth visiting to see how they explore the relationship between art and society.

Ian Caldwell, architect  - ianthearchitect.org, 2015
The city’s significant establishment for contemporary art, the minimalist, concrete-and-glass DOX Centre is leading the vanguard in reasserting Prague’s claim to edgy culture.

Prague Guide, Toucan Books, 2014
Ce centre d’art contemporain – qui n’est pas sans rappeler le Palais de Tokyo à Paris ou le museumsquartier à Vienne –occupe une usine de 3000m2 très bien réhabilitée.

Tour Hebdo - Regard Sur La Ville-Prague, 2014
If art’s your thing, then I must beat you straight to DOX, Prague’s Tate Modern.

Weheart.co.uk, 2013
DOX est l ’ambassade de l ’art contemporain a Prague.

Petit Futé, 2013
Nach fünf Jahren ist das Zentrum DOX für moderne Kunst, Architektur und Design zu einer der wichtigsten Adressen der tschechische Kulturszene geworden.

Prager Zeitung, 3. 10. 2013
"El impresionante DOX, el mayor centro privado de arte contemporáneo de Praga es un espacio vital y moderno que alberga exposiciones temporales de artistas internacionales, así como varias terrazas, una tienda de diseño y un café divertido."

VIAJES, 2013
Příběh Centra současného umění DOX je možná ještě neuvěřitelnější než Musea Kampa. Nevzniklo totiž kolem již hotové sbírky a z touhy podělit se o ni s veřejností, ale čistě z chuti vnést do výstavního provozu v Praze trochu vzruchu a světovosti. Hlavním investorem a především duší celého projektu byl od počátku podnikatel Leoš Válka. Výmluvným svědectvím velkorysosti, s jakou k projektu přistupuje, je již samotná budova centra od Ivana Kroupy, která je jednou z nejvýraznějších architektonických realizací posledních dvaceti let.

Jan Skřivánek, Art & Antiques č. 10, 2013
DOX je pro mě jedinečný fenomén. Vlastně teprve vznikem DOXu jsem pomalu začal věřit, že Praha se stane opravdu velkoměstem. Ten rozdíl mezi provincií a velkoměstem je otevřenost vůči modernímu umění. …

Karel Schwarzenberg, přání k 5. narozeninám DOXu, 2013
Kulturní (normální) život je naplněn možnostmi a alternativami, které si někdy protiřečí. Je naplněn řadou intelektuálních a duševních inspirací, neočekávaných setkání a překvapení. Na tomto horizontu stojí DOX vysoko, a je v životním zájmu české společnosti mu dát velkou podporu, aby pokračoval k mnoha dalším výročím.

Petr Kotík, přání k 5. narozeninám DOXu, 2013 
Pražský DOX si už vytvořil v českém kulturním světě své pevné místo. Kromě otevřené platformy pro současné umění je stále více také prostorem společenské diskuse a kritiky.

EURO, Umění, architektura… a politika, 2012
Pozoruhodný DOX: Pro všechny milovníky moderního umění se DOX řadí mezi nejlepší soukromé umělecké galerie na světě. Se svými 6 000 m2 je určitě také jedna z největších. Pro někoho může být trochu dál od centra, ale pro ty, kdo oceňují moderní umění je tohle atrakce, kterou nesmí minout!

Vineyarder58, Tripadvisor, 2012
Prostor DOXu a jeho expozice jsou inspirující a doufám, že budu mít možnost navštívit i budoucí výstavy. “ 

Susan Sarandon, 2012
Monumentální komplex čistých linií a velkých prostor rozkládající se na 6 250 m2, jehož standard je srovnatelný s institucemi jako Kunstwerke v Berlíně nebo MoMa v New Yorku.

Prague Electronic Beats City Guide, 2011
Centrum současného umění DOX je úžasným důkazem rostoucího sebevědomí Holešovic … přinášejícím mimořádně rozsáhlý výstavní prostor obsahující celou škálu inspirativního současného umění a fotografie.

Lonely Planet – Czech &  Slovak Republic, 2010 
Jednou z největších novinek je teprve devět měsíců staré Centrum současného umění DOX. Za vysokou fasádou bývalé továrny z roku 1911 se skrývá víc než 6000 m2 výstavního prostoru."

The New York Times, 2009
DOX Prague, a.s