Výstavu Petra Síse vidělo již 65 tisíc návštěvníků. Pro mimořádný zájem je prodloužena do 10. února

Kontakt pro média

Hana Janišová
+420 739 573 568
hana.janisova@dox.cz

Výstava O létání a jiných snech v pražském Centru současného umění DOX, věnovaná tvorbě mezinárodně uznávaného ilustrátora Petra Síse, se od svého zahájení 13. září 2019 těší nebývalé návštěvnické pozornosti. 

Návštěvníci se mohou seznámit s pěti autorskými knihami Petra Síse: Ptačí sněm, Zeď – Jak jsem vyrůstal za železnou oponou, Tři zlaté klíče, Robinson a Pilot a Malý princ, které spojuje téma svobody, resp. jejího hledání, ztráty a důležitosti. 

Výstavu doposud vidělo 65 000 návštěvníků, pro velký zájem ji DOX prodlužuje do 10. února.

Ve výstavě O létání a jiných snech se návštěvníci mohou seznámit s příběhy a ilustracemi z pěti knih Petra Síse, v nichž se létání a sny prolínají s tématem „vnitřní“ a „vnější svobody“, a detailně si prohlédnout rozměrnou tapiserii Letící muž. Ta je běžně k vidění na ruzyňském letišti a laskavostí Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 byla zapůjčena DOXu. Toto dílo symbolicky ztělesňuje poselství celé výstavy: svoboda jednotlivce je zásadní hodnota, kterou nelze považovat za samozřejmost. 

K výstavě vznikla i videoprohlídka výstavou a diváky neprovede nikdo jiný než sám Petr Sís. Ke zhlédnutí je na youtubovém kanálu Centra DOX.

Významnou část z 65 tisíc návštěvníků tvoří školní skupiny a také rodiny s dětmi. DOX dlouhodobě klade důraz na vzdělávání a úspěšně pracuje se školami z celé ČR. Během výstavy Petra Síse je realizován historicky nejvyšší počet vzdělávacích programů, někdy až sedm denně.

Výstava Petra Síse O létání a jiných snech navazuje na velmi úspěšnou výstavu první dámy české architektury Evy Jiřičné, kterou návštěvníci mohli zhlédnout od března do srpna loňského roku.

Fotografie ke stažení

Widget galerie+