Předchozí akce 

Paradox: Kreativní učení v době covidové

Umění a kreativita byly a jsou prostředkem, jak lépe pochopit svět kolem nás. Zejména v této době, kdy je třeba se rychle orientovat, adaptovat na nové podmínky, kriticky myslet a hledat nová řešení nečekaných problémů. Jakou roli v aktuální situaci může a má mít kreativní učení?


SLEDUJEME! dění v Evropském parlamentu

Centrum DOX navázalo spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v Česku a v rámci úterníku Sledujeme! vám přiblížíme dění ve Štrasburku a Bruselu a seznámíme vás s českými europoslanci – tentokrát s ekonomem Luďkem Niedermayerem. Vysíláme živě na našem FB.


SLEDUJEME! dění v Evropském parlamentu

Vývoj, nákup, dostupnost vakcíny proti onemocnění covid-19. Postup Evropské lékové agentury (EMA), připravenost na vakcinaci u nás i v dalších zemích EU. Tato témata probereme v online pořadu SLEDUJEME! dění v Evropském parlamentu s europoslankyní Kateřinou Konečnou (KSČM).


SLEDUJEME! dění v Evropském parlamentu

Centrum DOX navázalo spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v Česku a v rámci úterníku Sledujeme! vám jednou měsíčně přiblížíme dění ve Štrasburku a Bruselu – 8. 12. s místopředsedkyní EP Ditou Charanzovou.


DOX live: Iben Nagel Rasmussen

Potkejte se s legendou světového divadla Iben Nagel Rasmussen v rozhovoru DOX live, živě na Facebooku DOXu, a přijměte pozvání na výjimečnou pětidenní pohybovou dílnu s Iben, která je určena nejen studentům divadla či tance.


DOX live: Siegfried Herz

Netypický online rozhovor k připravované výstavě O lásce umělce Siegfrieda Herze, který více než desetiletí žije i tvoří v izolaci od okolního světa. V pondělním DOX live se autor představí formou audiovizuální eseje, otázky kladl kurátor Otto M. Urban.


(S)tisk doby

Listopadový (S)tisk doby naváže na debatu o vývoji situace u nás, v EU i USA, která proběhla v minulém díle. Diskutovat budou Aneta Zachová (EURACTIV.cz), Jaroslav Spurný (respekt.cz) a Daniel Anýž (Aktuálně.cz).


DOX live: Lucie Trmíková a David Prachař

Místo do hlediště před počítač? Představení Pan Pros bohužel nelze za současných opatření odehrát, ale s hlavními protagonisty Lucií Trmíkovou a Davidem Prachařem se můžete setkat v online formátu DOX live. Pozvěte držitele Ceny Thálie k sobě domů!


Golbergovy variace – zrušeno

V rámci festivalu Americké jaro vystoupí poprvé v České republice skladatel a klavírista Dan Tepfer a představí svůj projekt Goldbergovy variace – třicet původních Goldbergových variací spolu s třiceti improvizacemi založenými na velkolepém díle J. S. Bacha.