Předchozí akce 

Červnový (S)tisk doby

Červnový (S)tisk doby před nás staví mnoho témat k diskusi – občanské nepokoje kvůli smrti George Floyda a policejní brutalitě v USA, demonstrace „Black Lives Matter“ v dalších zemích, včetně České republiky, otázky rasismu...


Data vs. stát

500 miliard ročně. Tolik je hodnota veřejných zakázek v České republice, které odtečou z veřejných rozpočtů. Jak efektivně je systém přerozdělení těchto veřejných peněz nastaven? Jak moc se plýtvá a jako moc se uplácí?


Pohled odjinud

U maleb Jiřího Davida skoro vždy přesně víme, co na nich vidíme, ale obrazy jako by v sobě měly schované hádanky. A tak na poslední dílně k této výstavě budeme pěstovat schopnost objevovat a dívat se na svět kolem sebe odjinud. Základ kreativity.


Výstavou ULTRASUPERNATURAL s umělci

Proč se malířka Barbora Šlapetová a sochař Lukáš Rittstein opakovaně vydávají na daleký ostrov Nová Guinea? Proč si vybrali právě domorodý kmen Yali Mek? Odpovědi na tyto otázky, ale i spousta zajímavostí a zážitků na vás čekají během komentované prohlídky.Výstavou Jsem tady s autorem Jiřím Davidem

Nakolik Jiří David svými obrazy ilustruje dění kolem nás? Proč o malbách prezentovaných ve výstavě hovoří jako o psychedelickém impresionismu? Nejen těchto témat se můžete dotknout na komentované prohlídce výstavy Jsem tady přímo s Jiřím Davidem.


Galerie Václava Špály

Historie Galerie Václava Špály začíná koncem roku 1941 výstavou Jana Štursy tehdy v Galerii Jos. R. Vilímek. V letech 1941–1949 bylo ve výstavních prostorách v domě na Národní třídě 30 otevřeno 83 výstav.


Teď a tady

Rodinná výtvarná dílna k výstavě českého umělce Jiřího Davida Jsem tady. Výstava stojí za pečlivé prozkoumání – je rozmanitá a vtahuje. Jednou připomíná něžný impresionismus, podruhé divoké výbuchy barev.


Data vs. Facebook online

Jak Facebook funguje a proč bychom se měli o něj více zajímat? Jakou roli sehrává v informační válce? Co všechno nám o Facebooku napoví data? Diskuze ze série Data vs. tentokrát o Facebooku.


Slyšet 2x (veřejná generální zkouška)

Současná hudba v podání Orchestru BERG – tentokrát hudební svět korejské skladatelky Unsuk Chin. Jedna skladba, dvě provedení, nová hudba do hloubky. A jako bonus fotovýstava Orchestr BERG © Karel Šuster.