Předchozí akce 

Maják

Robert Pattinson a Willem Dafoe podávají fenomenální výkony coby strážci majáku ve vyprávění zasazeném na konec 19. století. Černobílé drama podle povídky Edgara Allana Poea nasnímané v téměř čtvercovém formátu uvedeme v letním kině Evergreen.


Storybox

K výstavě Fenomeander, která v DOXu oslavuje 25 let nakladatelství Meander, nabízíme online rodinnou dílnu pro rodiče s dětmi od 5 let, která využije metodiku Narrative4 a koncept „radikální empatie“ – sdílení příběhů prostřednictvím vyprávění a jejich převyprávění druhou osobou.


Hodiny

Tři ženy, tři příběhy spojené jednou knihou. A jeden obyčejný den, který změní vše… V letním kině Evergreen promítneme Hodiny podle románu Michaela Cunninghama. Snímek režiséra Stephena Daldryho si vysloužil devět nominací na Oscara.


Kytice

Na rodinné výtvarné dílně k výstavě Vanitas budeme pracovat s vyřazenou elektronikou, otisky, hlínou a sádrou. Vytvoříme něco, nad čím si budoucí archeologové budou jistě složitě lámat hlavy.


Talentovaný pan Ripley

Filmová adaptace románu americké spisovatelky Patricie Highsmithové s postavou Toma Ripleyho, muže, který chtěl být někým jiným – lepším, okouzlujícím, úspěšnějším, bohatším. A byl schopen udělat pro to cokoli…


Ze sna a z paměti

Rodinná výtvarná dílna k výstavě O lásce je věnována našim vzpomínkám a tomu, co se nikdy anebo ještě nestalo. A taky vodě – vodě v akvarelu a dalších malířských i experimentálních technikách.


Pokoj

Strhující román Pokoj autorky Emmy Donoghue o síle dětské nevinnosti a odvahy byl v roce 2010 nominován na prestižní literární Man Bookerovu cenu. Zfilmován byl o pět let později. Nezapomenutelný příběh promítneme v letním kině Evergreen.


Pěna dní

Dnes už kultovní – a podle mnohých čtenářů nezfilmovatelný – román francouzského prozaika, básníka, hudebníka, dramatika a bohéma Borise Viana okouzlil celé generace svou nespoutanou fantazií. Prolistujte velký filmový román v letním kině Evergreen!


(S)tisk doby

Červnový (S)tisk doby s novináři a komentátory Jaroslavem Spurným, Danielem Anýžem a Davidem Klimešem. Debatovat budou o pokračování vývoje ve vztahu k Rusku, jednání prezidenta s vládou či rozpočtu na příští rok. Vysíláme živě na FB.