Předchozí akce 

Výstavou Fotofatal s Nadiou Rovderovou

Nadia Rovderová vás provede svým intimním fotodeníkem, ve kterém pracuje s intuicí, náhodou či snem. Popíše vám, jak její snímky vznikají, proč se vrací do Terezína nebo Sudet a jak využívá ve své tvorbě chybu.


Výstavou Ve městě s Ivanou Lomovou

Obyčejná, oprýskaná, mlčenlivá. Taková je Praha na obrazech Ivany Lomové. Jak si umělkyně vybírá výjevy, jak používá fotoaparát a jakým způsobem do běžných míst otiskuje své vzpomínky? Nejen to se dozvíte během komentované prohlídky.


Studená válka

Osudová láska zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora, průzračný filmový jazyk, v němž je každý záběr nabitý krásou a významem, živelná folklorní hudba a uhrančivý jazz. Příběh o vášni i sebezapření, zklamáních a nejistotách za studené války.


Výstavou ULTRASUPERNATURAL s umělci

Proč se malířka Barbora Šlapetová a sochař Lukáš Rittstein opakovaně vydávají na daleký ostrov Nová Guinea? Proč si vybrali právě domorodý kmen Yali Mek? Odpovědi na tyto otázky, ale i spousta zajímavostí a zážitků na vás čekají během komentované prohlídky.


Syntetická média

Prostřednictvím workshopu nahlédneme do problematiky umělé inteligence a seznámíme se s aktuálními nejvíce dostupnými nástroji na generování syntetického vizuálního obsahu a v praxi si vyzkoušíme možnosti, které nabízejí.


Data detox

Překvapila vás někdy reklama na Googlu tím, že propagovala věc, kterou vám má zítra doručit kurýr? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak YouTube doporučuje další a další videa? Nemáte občas pocit, že váš život řídí jakýsi algoritmus?


Přirozeně

Rodinná výtvarná dílna k výstavě ULTRASUPERNATURAL. Od přirozenosti k přírodě je to co by kamenem dohodil? Nebo mobilem? Protneme vymoženosti techniky s všemocnou přírodou – v nás a kolem nás. Pro rodiny s dětmi od 5 let.


Man Ray, Maya & Stella

Výběr pozoruhodných němých snímků, pro které Orchestr Berg objednal novou hudbu. Nevšední zážitek, při němž krátkometrážní filmy Man Raye, Stelly F. Simonové a Mayi Derenové doprovodí současná živá hudba.


O těle a duši

Křehká láska mezi starým mládencem s fyzickým hendikepem a mladou kvalitářkou s psychickými poruchami. Maďarská scenáristka a režisérka Ildikó Enyedi v roce 2017 touto romancí z jatek nadchla i porotce Berlinale a odnesla si Zlatého medvěda.