Předchozí akce 

(S)tisk doby

Pozvání do březnového (S)tisku doby přijali Aneta Zachová (EURACTIV.cz), Jaroslav Spurný (respekt.cz) a Daniel Anýž (Aktuálně.cz). Diskutovat budou o pandemickém vývoji a souvisejících opatřeních i o dalších aktuálních událostech.


SLEDUJEME! dění v Evropském parlamentu

Centrum DOX navázalo spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v Česku a v rámci úterníku Sledujeme! přibližujeme dění ve Štrasburku a Bruselu. Tentokrát představíme Ivana Davida z frakce Identita a demokracie. Vysíláme živě na našem FB.


#Datamaze: AI & syntetické obrazy

Vývoj umělé inteligence postupuje rychle vpřed – máme k dispozici tzv. neuronové sítě schopné generovat fotorealistické lidské tváře, zvířata, objekty či přírodní scenerie. Workshop je zaměřen na posilování kritického myšlení o nejnovějších technologiích.Útočiště

Vydávají se na cestu. Ze strachu. Bez záruk. Cesty tří lidí se protnou na útěku. Poutáni k sobě navzájem překonávají území úzkosti, odvahy, selhávání a soucitu. Hledají útočiště ve světě, který o ně nestojí.


#Datamaze: Personal Data & Political Influence

Možná jste již slyšeli, že politické reklamy využívají tzv. mikrocílení. Co to znamená? Varoon Bashyakarla vám v rámci svého workshopu představí různé způsoby, jakými se sbírají, analyzují a využívají osobní údaje pro politický marketing.


(S)tisk doby

Poslední únorovou středu zasednou kolem virtuálního kulatého stolu novináři Aneta Zachová, Petr Janyška a Daniel Anýž spolu se sociologem Danielem Prokopem. Tématem (S)tisku doby bude vývoj pandemie u nás a v EU.


SLEDUJEME! dění v Evropském parlamentu

Centrum DOX navázalo spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v Česku a v rámci úterníku Sledujeme! vám přiblížíme dění ve Štrasburku a Bruselu a seznámíme vás s českými europoslanci – tentokrát představíme Alexandra Vondru. Vysíláme živě na našem FB.


Tata Bojs v zajetí hudby

Mimořádný online koncert skupiny Tata Bojs ze sálu DOX+ spojený se křtem nového alba Jedna nula. Těšte se na klasický „velký rokenrol“, hosty, speciálně upravenou scénu a režii Ondřeje Urbance, která slibuje takřka filmový zážitek v přímém přenosu.


Storybox – zrušeno

K výstavě Fenomeander, která v DOXu oslavuje 25 let nakladatelství Meander, nabízíme online rodinnou dílnu pro rodiče s dětmi od 5 let, která využije metodiku Narrative4 a koncept „radikální empatie“ – sdílení příběhů prostřednictvím vyprávění a jejich převyprávění druhou osobou.