Básně, zlomky a skici k Jeanu Arthuru Rimbaudovi

10. 11. 2021, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? Základní 90 Kč | zvýhodněné vstupné na výstavu a program: 180 Kč (platí v den konání akce od 17 hodin) | zdarma pro členy Klubu přátel DOX 

Do vzducholodi s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

Vzducholoď Gulliver
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Přesně v den, kdy uplyne 130 let od smrti Arthura Rimbauda, vystoupí v prostoru vzducholodi Gulliver významný současný básník a rimbaudovský znalec Miloslav Topinka. Z jeho textů, překladů a dopisů svázaných s Jeanem Arthurem Rimbaudem bude číst Marie Málková.

Program je doprovodnou akcí k právě probíhající výstavě Viktora Karlíka nazvané LITERATURA. Doporučujeme, abyste se před výstupem do vzducholodi naladili prohlídkou výstavy, v níž jsou některá díla věnována právě básníku Rimbaudovi.

Kniha Miloslava Topinky Vedle mne jste všichni jenom básníci, zabývající se životem Arthura Rimbauda, získala 1. místo v kategorii Krásná literatura v soutěži Nejkrásnější české knihy roku a dále výroční cenu Nadace Českého literárního fondu za rok 2020. Výjimečnou publikaci vydalo nakladatelství Revolver Revue.

Program se koná v rámci série Večery Revolver Revue.