Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 140 Kč | Vstupenku je možné zakoupit online, v den projekce až do 18 hodin nebo od 20 hodin v pokladně Centra DOX (Poupětova 1).

Kde? Na terase Evergreen (vchod DOX+)

Co když bude pršet? Promítáme za každého počasí. Za deště  sále DOX+.

Změna programu vyhrazena. Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19. Sluchátka pečlivě dezinfikujeme. Deky si prosím přineste vlastní.

Celý program letního kina Evergreen najdete zde.

Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Alžírsko, třicátá léta dvacátého století. Francouzská koloniální nadvláda se pomalu začíná hroutit. Malý Younes je v devíti letech svěřen svými zchudlými rodiči do péče strýce v Oranu, je překřtěn na Jonase a dospívání prožije v městečku Rio Salado, kde zapadne do místní party. Když krásná Emilie
podlehne Jonasovu kouzlu, zrodí se příběh jedné velké lásky, která však bude poznamenána bouřlivou atmosférou alžírské občanské války. Znovu a znovu je Jonas nucen volit mezi dvěma světy – alžírským a evropským, mezi minulostí a přítomností, láskou a loajalitou. Nakonec se musí rozhodnout, zda se podřídí osudu, nebo jej vezme do svých rukou.

Autorem románové předlohy filmu Co den dluží noci je alžírský spisovatel Mohamed Moulessenhoul píšící pod pseudonymem Yasmina Khadra. Umělecké jméno – „zelený jasmín“ – si zvolil podle jmen své manželky, aby se vyhnul vojenské cenzuře v době, kdy sloužil jako vysoký důstojník alžírské armády. V roce 2000 se uchýlil do exilu ve Francii. Mezi jeho nejznámější díla patří Wolf Dreams, The Sirens of Baghdad, Kábulské vlaštovky a Černá vdova. Jeho knihy vyšly ve více než čtyřiceti zemích světa. Yasmina Khadra je nositelem rytířského Řádu čestné legie a důstojnického Řádu umění a literatury. V roce 2011 mu za jeho přínos literatuře udělila Francouzská akademie cenu Grand Prix de Littérature Henri Gal.

Literární předloha:
Yasmina Khadra: Ce que le jour doit à la nuit, 2008
česky tento román nevyšel

Filmové zpracování:
Francie, 2012, 162 minut
Režie: Alexandre Arcady
drama / romantický
Film uvádíme ve francouzském znění s českými titulky

Pokračujte v objevování

Letní kino Evergreen

Výjimečné místo s výhledem na vzducholoď Gulliver, velké projekční plátno, každý čtvrtek jeden artový film. K tomu zvuk do sluchátek, výtečná malá jídla a osvěžující drinky. To je naše letní kino na střeše sálu DOX+.


Loni v Marienbadu

Filmový román francouzského spisovatele Alaina Robbe-Grilleta a stejnojmenný film Alaina Resnaise zachycuje mysteriózní surrealistické drama založené na hře s realitou, sny a představami. Nenechte si ujít první projekci letního kina na terase DOX+.


Životy těch druhých

V popředí dramatu zasazeného do doby bývalé NDR stojí aparát tajné policie Stasi a kulturní scéna východního Berlína. Snímek získal četná ocenění, tím nejcennějším je Oscar za nejlepší neanglicky mluvený film. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Na Chesilské pláži

Bolestná romance o nenaplněné lásce podle slavné novely Iana McEwana, která byla nominována na prestižní Man Bookerovu cenu. Na Chesilské pláži promítáme v letním kině na terase DOX+.


Před ranními červánky

Ve svém opulentním filmu ukazuje Maria Schrader exilový život světoznámého spisovatele. Příběh o ztrátě starého domova a hledání toho nového, který ale nelze nalézt. Film o velkém umělci a o době, kdy byla Evropa na útěku, promítáme v letním kině na terase DOX+.


Nebe nad Berlínem

Andělé Cassiel a Damiel se opováží nesouhlasit s Bohem a tak jsou vyhnáni na zem – do Berlína. Několikrát oceněný snímek získal cenu za nejlepší režii na festivalu v Cannes v roce 1987. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Ghost Dog – Cesta samuraje

Král nezávislého filmu Jim Jarmusch pojal žánr gangsterky po svém a na konci 90. let přišel s dnes už kultovním snímkem, svěže kombinujícím východní filozofii, mafii a hip hopový soundtrack od RZA, člena legendárního Wu-Tang Clanu. Zenový ale zároveň zábavný film z podsvětí velkoměsta promítáme v letním kině.


Commander

Premiérou pohybového představení a audiovizuální inscenace s dětskými herci vyvrcholí stejnojmenný umělecký projekt souboru Farma v jeskyni, který zkoumá on-line radikalizaci dětí a dospívajících.Commander

Premiérou pohybového představení a audiovizuální inscenace s dětskými herci vyvrcholí stejnojmenný umělecký projekt souboru Farma v jeskyni, který zkoumá on-line radikalizaci dětí a dospívajících.Commander

Premiérou pohybového představení a audiovizuální inscenace s dětskými herci vyvrcholí stejnojmenný umělecký projekt souboru Farma v jeskyni, který zkoumá on-line radikalizaci dětí a dospívajících.Sumika

Hypnotizující až kontemplativní zážitek. Tak lze stručně popsat taneční inscenaci Sumika oceňované japonské choreografky Ruri Mito. Nenechte si ujít japonskou preciznost převedenou v lidský pohyb.Je tohle konec?
Ne, to je začátek.