DDD: Dětský Den v DOXu

29. 7. 2023, 14:00

Nejen dětství je plné otázek

Pro koho? Pro děti a dospělé od 5 let

Na jak dlouho? Výtvarné dílny budou probíhat od 14 do 18 hodin

Kolik stojí vstupenka? 140 Kč dospělý, 100 Kč dítě | ukrajinské děti a rodiče mají vše za 1 Kč 

A co členové DOX Klubu? Zdarma pro typ členství rodina

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Otevřené výtvarné dílny k výstavám How Can I Help You?, Infamous Beauty, Rituál prokletých srdcí a k architektuře DOXu

Několik výtvarných dílen rozmístěných po celém DOXu bude opět propojovat (ne)soutěž, ve které bude mít každý šanci zvítězit; vyhrát nad rozmanitými výtvarnými úkoly v nejrůznějších disciplínách. Výtvarné dílny můžete navštívit kdykoliv během odpoledne od 14 do 18 hodin. Odpočinout od čisté tvorby si budete moci v 16 hodin u představení Jenovéfa divadelního studia Damúza. Odpoledne se současným uměním pro děti a to dětské v rodičích.

Vrstva
Otevřená výtvarná dílna k výstavě Infamous Beauty

Americký umělec Andres Serrano svými díly provokuje, ale často zcela nezáměrně. Nemá rád ošklivé věci, ale taky nechce, aby se zapomínalo na špatnosti. Proto není úplně vhodné do jeho výstavy vodit menší děti jen tak - jeho díla v sobě mají mnoho krásného, ale také mnoho dalších vrstev. Jedna část výstavy však našemu dětskému dni poslouží skvěle - s vrstvou si tu hraje malířsky a ta hra je nakažlivá.

Města
Otevřená výtvarná dílna k výstavě How Can I Help You?

Kolik znáte měst? V čem se liší a v čem jsou si podobná? A vytvářeli jste někdy město vy? Ve své profesi, v počítačové hře nebo jako děti z toho, co bylo po ruce? Umělec Krištof Kintera musí mít asi hodně rukou. Svá díla vytváří z nejprapodivnějších materiálů a vy můžete být na pochybách, jestli vidíte to, co „máte“ vidět. Města taky a jiná. Zkuste to i vy.

Všemocná přírodo!
Otevřená výtvarná dílna k výstavě Rituál prokletých srdcí

V malbách Jana Vytisky je cosi lidového, folklorního. Pestré barvy a dekory se v obrazech mísí se strašidelnými výjevy jak ze starých a dávno zapomenutých pohádek. Jeden známý mi nedávno říkal, že mu to všechno připomíná zpustlou zahrádku, ve které si příroda bere zpátky to, co jí kdysi patřilo. Možná. Překonáte-li strach, bude vás výstava bavit - zkusíme ji přesadit do vlastních obrazů. Obraz jako taková zahrádka.

Pohled uhlí
Otevřená výtvarná dílna ke vzducholodi Gulliver a výstavě Úhel pohledu

Co bychom viděli, kdybychom byli malí třeba jako kočky? A nebo malí jako vrabci a uměli létat? A co kdybychom byli velcí jako uhlí? Velcí jako hromada uhlí, nebo malí jako jeden kousek uhlí? Vždy něco jiného. Pohled na svět určují však nejen naše fyzické rozměry a možnosti, ale i to, co jsme zvyklí vidět a co čekáme, že uvidíme. Tady necháme tudíž trochu tajemství - pohled uhlí.

Jenovéfa | 16.00
Tradiční česká dramatická kuchyně plná loutek, ovoce a zeleniny – bohatá na smích, slzy a vitamíny!

Co uvaří maminka, když jedno dítko má radši mrkvičku, druhé křupavé zelí a třetí zase sladké jablíčko? Přece šťavnatý český loutkářský příběh nešťastné hraběnky Jenovéfy a jejího manžela Sylkfrída. Tak pojďte ochutnat! Délka hostiny pro děti od 6 let a jejich rodiče je 45 minut.

S podporou