Docu VR

17. 9. 2021, 18:00
17. 9. 2021, 20:00
18. 9. 2021, 16:00
18. 9. 2021, 18:00
19. 9. 2021, 16:00
19. 9. 2021, 18:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Jednotlivá pásma v délce do třiceti minut budete moci vidět ve speciálním VR kině, s helmami a otáčivými židličkami. 

Kolik stojí vstupné? 150 Kč

Na akci s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

V jakém jazyce? Snímky jsou buď bez dialogů nebo v anglickém znění.

Projekce se koná v rámci festivalu Febiofest. Navštívit můžete také pásmo Anima VR a Art VR.

Auditorium
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Dokumentů vzniká ve virtuální realitě od prvopočátků rozmachu tohoto média stále velké množství. Pomocí VR helmy se diváci budou moci přesunout za mladými umělci do Jihoafrické republiky, na tradiční kubánský rituál nebo za americkým snílkovským seniorem.

The Curious Life of Bill Mont / Podivuhodný život Billa Monta
Katrina Sorrentino, Andrea Patiño Contreras  |  Spojené státy, Kanada  |  2020  |  9 minut 

Už když se Bill Mont probudí ve své ložnici, je jasné, že tomuhle 89letému dobrodruhovi dobrá nálada nechybí. Od televize na něj kouká velký plyšák Micky Mouse v čarodějnickém obleku z filmu Fantazie. A do fantazie stárnoucího Billa se pouští i samotný VR snímek. Jeho představy jsou totiž stále dost bujaré – jaké by to bylo například posílat popel zesnulých na Měsíc?

Bembé / Bembé
Marcos Louit, Patricia Diaz  |  Kuba |  2020  |  14 minut

Na jihu Kuby se stále pořádají tradiční rituály, které kombinují animismus, voodoo a také některé křesťanské tradice. Bembé je jednou z takových oslav a může trvat až dlouhých sedm dní. Divák se noří do nitra rituálu, v němž se tančí, zpívá i teče krev. Autentický snímek s až hypnotickou atmosférou byl loni premiérově uveden na prestižním festivalu Sundance.  

Gr8ness/ Rapující sk8ák
Michael Ilako, Isa Paul Mohamed  |  Jihoafrická republika  |  2020  | 7 minut  

Ethan mohl skončit jako jeden z mnoha – vykašlat se na školu a stát se bezdomovcem. Stejně jako zhruba 40 % teenagerů, kterým tento osud v Jihoafrické republice dle statistik hrozí. Místo toho se rozhodl, že se pokusí vystoupit z řady – začal jezdit na skatu a skládat vlastní rapovou muziku. Inspirativní snímek vznikl za účelem otevřít možnosti mladým lidem k práci v kreativních profesích, které jsou v JAR stále málo rozvinuté.