Anima VR

17. 9. 2021, 15:00
17. 9. 2021, 16:00
18. 9. 2021, 13:00
18. 9. 2021, 14:00
19. 9. 2021, 13:00
19. 9. 2021, 14:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Jednotlivá pásma v délce do třiceti minut budete moci vidět ve speciálním VR kině, s helmami a otáčivými židličkami. 

Kolik stojí vstupné? 150 Kč

Na akci s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

V jakém jazyce? Snímky jsou buď bez dialogů nebo v anglickém znění.

Projekce se koná v rámci festivalu Febiofest. Navštívit můžete také pásmo Docu VR Art VR.

Auditorium
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Vůbec první výběr filmů v sekci Virtuální realita na Febiofestu nabízí odvážnou výpravu do ztřeštěných, bizarních, snových i tvrdě reálných světů. Pro mladé publikum jsou zde tři animované snímky, které nás zavedou do americké školy, na filipínský ostrov i do vesmíru. Filmy jsou bez dialogů, takže jim porozumí i ti nejmenší.

Upstander / Zastánce
Van Phan  |  Spojené státy  |  2020  |  9 minut

Běžná americká základní škola. Dlouhá chodba plná skříněk, kam si děti zamykají své věci. Avšak namísto žáků tu jako jejich avataři poskakují malé různě barevné baťůžky. A tři z nich si chtějí v tělocvičně zahrát basket. Jenže kdo si tu uzurpuje veškerý prostor a kdo naopak si na míč nemůže ani sáhnout? Sociálně laděný projekt v Benátkách oceněného režiséra Van Phana se zaměřuje na téma školní šikany mezi dětmi a jakým způsobem jí můžeme předcházet. 

Lutaw / Plavba
Samantha Quick  |  Spojené státy, Filipíny  |  2020  |  8 minut

Geramy a Isko žijí na jednom z mnoha opuštěných filipínských ostrovů. Aby se mohli dostat každý den do školy, musí přeplavat dlouhou vzdálenost na pevninu. Malý Isko takového výkonu ještě není schopen, a tak se Geramy rozhodne vzít situaci doslova do svých rukou  postavit jednoduchou loď.  Animovaný projekt reflektující těžkou dostupnost vzdělání v rozvojových zemích byl nominovaný i na prestižní Weby Award. 

Aripi / Aripi
Dmitri Voloshin  |  Moldávie  |  2019  |  8 minut

Zpočátku to vypadá jako pohled do dětského snu. Malý kluk stojí na střeše, na zádech improvizovaná křidélka z kartonu. Skokem ze střechy se ale diváci i mladý hrdina propadnou do zcela jiného dobrodružství, kde poletují meteority a odehrává se astronautské drama. Animovaný příběh o síle vesmíru i dětských tužeb je historicky prvním moldavským filmem ve virtuální realitě a byl uveden na více než 20 mezinárodních festivalech.