Dr.amAS: představení Sněhen

26. 4. 2018, 00:00

DOX ve spolupráci s Galerií Artwall a souborem Dr.amAS uvede inscenaci Sněhen.


Představení Sněhen proběhne v rámci Máme otevřeno 2018 od 18h a 20h. Vstup je zdarma. Prosím o rezervaci místa ve formuláři níže. 

Tato inscenace vznikla na námět Petra, člověka s Aspergerovým syndromem, jehož neobvyklou zálibou je kalendář. Když se s Petrem seznámíte, velmi aktivně zjišťuje datum vašeho narození a pak vám prozradí, jaký den v týdnu to byl. Sněhen je třináctým měsícem v kalendáři. Je to měsíc mezi lednem a únorem plný podivných mezinárodních dnů, které se přímo vážou na Petrův život a většinou odrážejí nesplněná přání a zákazy. Ve Sněhnu se slaví třeba Mezinárodní den lezení do světlíku, Den zívání s nepřikrytou pusou a svátek v něm mají ti, kteří v běžném kalendáři nejsou, kupříkladu Ježíšek. Sněhen se nikdy nebude opakovat dvakrát stejně, podobně jako samotné představení, které je stále živým tvarem a poslední verze scénáře vlastně neexistuje. Každý divák je tak svědkem premiéry.

Soubor Dr.amAS byl založen v lednu 2015 při Národním ústavu pro autismus (NAUTIS) a od té doby se neustále vyvíjí, experimentuje a překvapuje nejen diváky. Díky principu autorského divadla a živého hudebního doprovodu jsou publiku zprostředkována témata, která se rodí v organickém tvůrčím procesu a vycházejí z příběhu členů souboru. Náměty se dotýkají problematiky poruch autistického spektra, jejich zobrazování z různých úhlů pohledu a přiblížení specifik samotnými herci s touto diagnózou.

Představení je součástí doprovodného programu výstavy Ladislava Svobodu: Poruchy artistického spektra, kterou pořádá Galerie Artwall.  

Představení je vhodné pro celou rodinu.

Vstup: ZDARMA 

Nutná rezervace přes formulář níže.