Efeméry a Commander

23. 11. 2021, 19:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? Základní 180 Kč | pro studenty, seniory 120 Kč

Na akci s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7

Ukázat na mapě

Slavnostní premiéra tanečního filmu Efeméry a prezentace nového projektu  Commander mezinárodního divadelního souboru Farma v jeskyni

Během večera promluví Viliam Dočolomanský, režisér a umělecký šéf souboru Farma v jeskyni, Leoš Válka, ředitel a zakladatel Centra současného umění DOX, tvůrci obou projektů a doc. PhDr. Barbora Vegrichtová, PhD., MBA (ČVUT), odbornice na radikalizaci a extremismus

Efeméry - premiéra tanečního filmu reflektujícího téma izolace a odcizení. Režie: Viliam Dočolomanský a Jiří Matoušek, 2020, 20 minut. Z výtahové kabiny páternosteru sledujeme prchavé okamžiky emotivních lidských příběhů, kaleidoskop situací, svět paralelních světů, v nichž jsme spolu a přece každý sám. Snímek byl oceněn Cenou pro nejlepší performery a Cenou diváka na festivalu Idaho Screendance.

Commander - prezentace nově vznikajícího rozsáhlého projektu zaměřeného na téma online radikalizace dětí a mladých lidí. Projekt, jehož součástí bude umělecký film, výstavní instalace, divadelní představení a vzdělávací programy, inspirovalo loňské dopadení 13-letého chlapce z Estonska, který pod skrytou identitou v online prostředí založil a vedl extremistickou skupinu.