Farma v DOXu/DOX v jeskyni

3. 10. 2020, 15:00
3. 10. 2020, 17:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Komentovaná prohlídka se koná v rámci Dne architektury.

Časy: v 15 hodin anglicky, v 17 hodin česky

Vstupné zdarma, ale rezervace nutná.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Centrum DOX už dávno není pouze galerie. Vzducholoď Gulliver a multifunkční sál DOX+ rozšířily naše kapacity nejenom prostorově, ale i dramaturgicky. Vydejte se po DOXu v režii našeho rezidenčního souboru Farma v jeskyni, který vám ukáže, jak vznikají taneční představení na pomezí galerijního a divadelního prostoru.

Moderní tvorba mezinárodního souboru Farma v jeskyni překračuje hranice žánrů fyzického, tanečního nebo hudebního divadla. Představení Farmy v jeskyni vznikají na základě dlouhodobého výzkumu, který je zaměřený na přenos lidské zkušenosti mimo slovo a limity běžného porozumění. Nachází ho například v odkazech minoritních kultur, hudby, fyzického projevu, atmosféry a faktů, spojených se specifickým místem.  V inscenacích se konfrontuje osobní a sociální vnímání světa a dochází při nich k silnému sdílení zážitku ze zkušenosti mezi performery a diváky. Zároveň svými projekty iniciují veřejnou diskuzi o často opomíjených společenských tématech.

Soubor v roce 2002 založil a vede Viliam Dočolomanský. Od roku 2018 je Farma v jeskyni naším rezidenčním souborem a aktuálně uvádí inscenace Navždy spolu!, Útočiště a Informátoři.