Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 140 Kč | Vstupenku je možné zakoupit online, v den projekce až do 18 hodin nebo od 20 hodin v pokladně Centra DOX (Poupětova 1).

Kde? Na terase Evergreen (vchod DOX+)

Co když bude pršet? Promítáme za každého počasí. Za deště  sále DOX+.

Film je k dispozici od oficiálního distributora pouze v DVD kvalitě.

Změna programu vyhrazena. Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19. Sluchátka pečlivě dezinfikujeme. Deky si prosím přineste vlastní.

Celý program letního kina Evergreen najdete zde.

Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných děl, Paní Dallowayovou

Los Angeles, 1951. Pro Lauru Brownovou, ženu v domácnosti připravující oslavu narozenin svého muže, je právě tato kniha únikem z deprese zdánlivě spokojeného rodinného života na předměstí. 

New York, 2001. Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka, která je novodobým ztělesněním postavy paní Dallowayové, chystá oslavu pro milovaného muže, básníka Richarda umírajícího na AIDS. 

Michael Cunningham (1952) patří bezesporu ke špičce současné světové literatury. Románem Hodiny, za nějž v roce 1999 získal Pulitzerovu cenu za beletrii, složil brilantním způsobem poctu ikoně literárního modernismu Virginii Woolfové a její slavné knize Paní Dallowayová, kterou vydala roku 1925 (a jejíž pracovní název zněl Hodiny). Jeden den v životě Clarissy Dallowayové, který Woolfová v knize zachytila, Cunningham mistrným způsobem rozprostřel do příběhů tří žen, jejichž osudy se nakonec nevyhnutelně setkají…

Na filmovém zpracování své oceňované knihy Michael Cunningham spolupracoval s režisérem Stephenem Daldrym a scenáristou Davidem Harem. Vynikající scénář a režie, fenomenální herecké výkony i skvělá hudba Phillipa Glasse zajistily snímku devět nominací na Oscara.

Literární předloha:
Originál: Michael Cunningham, The Hours, 1998
Česky: Michael Cunningham, Hodiny, překlad Miroslav Jindra, Odeon, 2004

Filmové zpracování:
USA, 2002, 114 minut
Režie: Stephen Daldry
drama / psychologický
Film uvádíme v anglickém znění s českými titulky

Pokračujte v objevování

Letní kino Evergreen

Výjimečné místo s výhledem na vzducholoď Gulliver, velké projekční plátno, každou středu jeden velký filmový román. K tomu zvuk do sluchátek, výtečná malá jídla a osvěžující drinky. To je naše letní kino na střeše sálu DOX+.


Pokání

Mnohovrstevnatý a brilantně napsaný román Iana McEwana Pokání se silným milostným příběhem vypráví o ztrátě nevinnosti. Dostal se do užší nominace na řadu významných literárních cen anglosaského světa a v roce 2007 byl výtečně převeden do filmové podoby.


Navždy spolu!

Fragmenty absurdního vztahu mezi matkou a dcerou se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti.Flesh

Hudební zkoumání na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba Francka Vigrouxa vás provedou halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami.Pan Pros

Experimentální činohra Pan Pros s podtitulem Slova, která mi nepatří dnes už kultovního režiséra Jana Nebeského. Fantastický dramatik Samuel Beckett a oceňovaní herci David Prachař a Lucie Trmíková.Sumika

Hypnotizující až kontemplativní zážitek. Tak lze stručně popsat taneční inscenaci Sumika oceňované japonské choreografky Ruri Mito. Nenechte si ujít japonskou preciznost převedenou v lidský pohyb.Je tohle konec?
Ne, to je začátek.