Jazzové rytmy a smysly

18. 9. 2021, 14:30
18. 9. 2021, 16:30

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Pro koho? Pro děti od 7 let, rodiče vítáni

Kolik stojí vstupné? 150 Kč

Na workshop s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

Koncert se koná v rámci festivalu Struny dětem.

Zkušebna DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

Smysl pro rytmus je základ, na kterém každý hudebník staví a rozvíjí svůj um. Dvojnásob to platí pro bubeníky a kontrabasisty. V jazzové a swingové hudbě je navíc nezbytně nutná velká dávka hudební empatie a schopnost improvizace. Bubeník Jan Hrovatitsch a kontrabasista Dušan Hanzlík vás provedou dobrodružnými zákoutími těchto stylů, uvidíte, a hlavně si vyzkoušíte, co vše obnáší role bubeníka v kapele či orchestru. Můžete se těšit na duet bicí + kontrabas, který vás vtáhne do světa rytmu, vysvětlí důležitost improvizace oproti jiným stylům a poodhalí tajemství napojení hudebníků a hudební chemie.

Jan Hrovatitsch hraje na bicí nástroje od čtyř let. Prošel si základním hudebním vzděláním na ZUŠ v Roudnici nad Labem, kde byl hned od prvního ročníku členem dechového orchestru mladých. Již s tímto tělesem cestoval po různých státech Evropy. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze ve třídě profesora Miroslava Kympla a začal hrát v malých jazzových uskupeních a také ve školním Bigbandu Václava Kozla. S velkými bigbandovými tělesy spolupracuje dodnes. V letech 2003–2004 vystupoval jako Ringo Starr ve španělském projektu Beatles4ever na Kanárských ostrovech, následně účinkoval také v muzikálech na zaoceánských lodích, na kterých trávil vždy tři letní měsíce. Účinkuje v představení Stavovského divadla Oběd u Wittgensteina, kde je zároveň spoluautorem hudby. Sedmnáct let působí jako hudebník a herec divadla Minor, šestým rokem je ředitelem Základní umělecké školy ve Štětí.

Dušan Hanzlík působí na pražské hudební scéně od poloviny devadesátých let, nejprve jako baskytarista skupin The Angels a Skandovat Oranž. Absolvoval hru na kontrabas na Pražské konzervatoři u prof. Jiřího Valenty. Již během studií působil v Karlovarském symfonickém orchestru, v doprovodné skupině vokálního kvarteta The Swings a jako spoluhráč legendy českého jazzu Tonyho Viktory. Dlouhodobě spolupracuje s houslistkou Annou Mlinarikovou, Lee Andrew Davisonem, Pavlem Švestkou či Markem Šmausem i s dalšími významnými hudebníky pražské jazzové scény. Své hudební zkušenosti předával po několik let žákům populárního oddělení ZUŠ Biskupská, Praha 1.