Křest katalogu Rituál prokletých srdcí

17. 9. 2023, 17:30

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Vstupné: zdarma

Katalog bude v den křtu v prodeji za zvýhodněnou cenu.

Akce je součástí programu festivalu FALL.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Výstava Rituál prokletých srdcí, dosud největší výstavní projekt malíře Jana Vytisky, má svůj katalog! Přijďte ho s námi přivítat. Nebude chybět umělec, kurátor Otto M. Urban, dobrá hudba ani valašské pověsti. Stejně jako samotná výstava se katalog zaměřuje na Vytiskovy nejnovější velkoformátové obrazy posledních tří let, které tematicky vychází z osobitého mixu valašského folkloru, popkulturních odkazů a jeho vlastního romantického gesta.

Vystoupí: Maldorör Disco

Nejnovějšího projekt typografa, malíře, grafika, zakladatele legendární Střešovické písmolijny, ale i hudebníka a textaře v jedné osobě Františka Štorma Maldorör Disco spojuje zdánlivě nespojitelné – zcela v duchu příslovečného „náhodného setkání šicího stroje a deštníku na pitevním stole“.

Jan Vytiska je vizuální umělec. Vyrůstal v Rožnově pod Radhoštěm, kde byl ovlivněn západobeskydským folklorem. Na Střední uměleckoprůmyslové škole absolvoval sochu, poté studoval nová média na Ostravské univerzitě. Malbě se začal profesionálně věnovat až po vysokoškolských studiích. Ve své typické a vždy rozpoznatelné tvorbě vychází z osobitého mixu valašského folklóru a popkulturních odkazů. Má za sebou přes dvě desítky samostatných výstav. Rituál prokletých srdcí v DOXu je Vytiskovým dosud nejrozsáhlejším výstavním projektem.