Letní kino DOX

19. 6. – 28. 8. 2024

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kdy? Každou středu ve 21.30 (projekce začíná po setmění)

Kolik stojí vstupenka? Jednotné vstupné 200 Kč

Co členové DOX Klubu? 20 % sleva na projekci | slevu prosím vyberte v nákupním formuláři

Jak koupit vstupenku? Vstupenku je možné zakoupit online, v otvírací době v pokladně DOXu (Poupětova 1) a v den projekce od 20 hodin do 21.30 v pokladně DOX+ (Poupětova 3).

Co když bude pršet? V případě nepříznivého počasí bude projekce zrušena. Peníze vám vrátíme, pokud promítání ještě nezačalo.

V jakém jazyce? Filmy uvádíme v původním znění s českými i anglickými titulky.

Terasa DOX+ a bar bude otevřen před projekcí od 20 hodin. 

Terasa DOX+
Poupětova 3 – vchod DOX+
Ukázat na mapě

Widget CTA

DOX a Edison Filmhub vás zvou na letní filmové večery pod hvězdným nebem –tentokrát s lehce „kafkovským” nádechem. Kvalitní zvuk do sluchátek, výhled na vzducholoď a letní drinky. Každou středu od 21.30. Uvidíme se?

19. 6.  Můžeme být také mrtví (Německo, Rumunsko)
režie: Natalia Sinelnikova (2022, 94 min)

26. 6.  Tranzit (Německo, Francie)
režie: Christian Petzold (2018, 101 min)

3. 7.  Pacifiction (Francie, Španělsko, Německo)
režie: Albert Serra (2022, 165 min)

10. 7.  O nekonečnu (Švédsko, Německo, Norsko)
režie: Roy Andersson (2019, 76 min)

17. 7.  Seveřané (Nizozemí) 
režie: Alex van Warmerdam (1992, 108 min)

24. 7.  Nic (Dánsko)
režie: Trine Piil Christensen (2022, 87 min)

31. 7.  Soumrak (Francie, Maďarsko)
režie: László Nemes (2018, 136 min)

7. 8.  Zabití posvátného jelena (Irsko, Velká Británie, USA)
režie: Yorgos Lanthimos (2017, 121 min)

14. 8.  Záhada Silver Lake (USA)
režie: David Robert Mitchell (2018, 139 min)

21. 8.  France (Francie, Německo, Itálie, Belgie)
režie: Bruno Dumont (2021, 133 min)

28. 8.  Daaaaaalí! (Francie)
režie: Quentin Dupieux (2023, 77 min)

Každou středu promítáme jeden artový film

Můžeme být také mrtví

Je to sice jen věžák na okraji lesa, ale z výrazu tváří lidí, kteří doufají, že se stanou jeho obyvateli, je patrné, že jde o jednu z posledních bašt civilizace v rozpadajícím se světě. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Tranzit

Melodrama s politickými motivy, zasazené do několika časových rovin, rozvíjí příběh Georga, který se musí rozhodnout, zda na sebe vezme novou identitu, spojenou mimo jiné se záhadnou femme fatale. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Pacifiction

Snímek Pacifiction nabízí tropický příběh s exotickou zápletkou zasazenou do prostředí jaderné hrozby. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


O nekonečnu

Roy Andersson filmem O nekonečnu doplňuje své filmové dílo o reflexi lidského života v celé jeho kráse a krutosti, jeho velkoleposti a banalitě. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Seveřané

V létě roku 1960 se prolnou v temné a surrealistické komedii příběhy, tužby a frustrace svérázných obyvatelů holandského předměstí, které má jenom jednu ulici. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Nic

Nic je surový a neučesaný příběh o skupině mladých lidí, kteří se tváří v tvář nesmyslnosti života vydávají pryč z bezpečí a nevinnosti dětství. Film vznikl na motivy stejnojmenné bestselleru Janne Tellerové. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Soumrak

Vizuálně působivé historické drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarského hlavního města poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a náhle je konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Zabití posvátného jelena

Divné rodinné světy řeckého režiséra Jorgose Lanthimose se tentokrát mění v kubrickovský horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti. Oko za oko, srdce za srdce. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Záhada Silver Lake

Zábavná multižánrová hříčka plná bizarních dějových zvratů představuje Sama, který se po zmizení své mysteriózní sousedky pouští do surreálného pátrání, aby dekódoval tajemství, skandály a konspirace ukrývající se v hlubinách Los Angeles. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


France

Film France zobrazuje život hvězdné televizní reportérky, polapené ve spirále událostí, které zapříčiní její pád. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Daaaaaalí!

Mladá francouzská novinářka se opakovaně setkává se Salvadorem Dalím kvůli projektu dokumentárního filmu, který se nikdy nezačne natáčet. Promítáme v letním kině na terase DOX+.


Partner