Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? 200 Kč | vstupenky je možné zakoupit na jednotlivé koncerty, nebo můžete využít zvýhodněnou permanentku na celý festival za 450 Kč

Na koncert s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

Koncert se koná v rámci Pražského festivalu soudobé hudby Contempuls 11.            

Multifunkční sál DOX+
Poupětova 3, Praha 7
Ukázat na mapě

V roce 2021 vstupuje festival soudobé hudby Contempuls do druhého desetiletí. Jedenáctý ročník proběhne v oblíbené intenzivní a koncentrované formě minimaratonu. Představí tři koncerty v rámci jednoho večera, jehož nedílnou součástí bude světová premiéra díla vzniklého na objednávku festivalu.

Po čem touží kačer z komiksu? Jak vypadá neděle na okraji říše? A jak nezabloudit v labyrintu? Druhý festivalový koncert tyto otázky nejspíš nezodpoví. Zato přinese vystoupení nejrespektovanějšího izraelského souboru soudobé hudby. Meitar Ensemble patří už skoro dvě desetiletí mezi světovou špičku, pravidelně spolupracuje s etablovanými autory, jako jsou Georg Friedrich Haas, Helmut Lachenmann nebo Chaya Czernowin, vystupuje na nejvýznamnějších světových festivalech soudobé hudby. New York Times Meitar Ensemble chválí pro jeho „dokonalost, vyrovnanost a přesnost“. Za svou existenci objednal a v premiéře uvedl více než 300 nových děl. 

V Praze soubor představí reprezentativní průřez ze svého kmenového repertoáru a ve světové premiéře novou skladbu na objednávku Contempulsu od české skladatelky Soni Vetché, držitelky ocenění OSA pro nejúspěšnější mladé autory z roku 2020.

Sarah Nemtsov: [as] and [you], from PHONEME (Crossing Borders)
Philippe Leroux: Postlude à lépais
Soňa Vetchá: Labyrint – světová premiéra, objednávka festivalu Contempuls
Fausto Romitelli: Domeniche alla periferia dell'impero – Seconda domenica
Ruben Seroussi: The Yearnings of the Duck