NOISY TALK vol. 3 | Tereza Šternová

26. 11. 2018, 10:00

Na listopadové NOISY TALK vystoupí Tereza Šternová, vedoucí analytička pražského Soft Targets Protection Institute (Institut pro ochranu měkkých cílů).


Tzv. měkké cíle jsou snadným cílem pro teroristy a jsou velmi těžko ochranitelné. V jejich okolí se zdržuje velké množství obyvatel a svou funkcí mají i vysokou symbolickou hodnotu. V posledních letech jsme o nich mohli slyšet v kontextu teroristických útoků na důležitá civilní místa jako například na koncertní síně, uzly veřejné dopravy či nákupní třídy nebo trhy. V přednášce se dozvíme, jaké jsou současné trendy, jak by měla vypadat koncepce ochrany klíčových měkkých cílů a jak pro ni města a jejich bezpečnostní složky mohou využít moderní technologie.

NOISY TALKS je série přednášek určená převážně rodičům s dětmi. Přednášky se konají odpoledne, trvají max. hodinu, v sále je vytvořený dětský koutek a přednášející i návštěvníci jsou obeznámeni s tím, že oproti jiným akcím zde může být celkem hlučno.


Témata přednášek naopak s dětmi nebo rodičovstvím nesouvisí vůbec. Řečníky vybíráme tak, aby dokázali zajímavě mluvit o aktuálních společenských tématech, která doplňují probíhající program v centru DOX, ať už to jsou výstavy nebo jiné projekty.

Přednáška volně navazuje na výstavy Welcome to Hard Times a #Datamaze.


Registrace kvůli omezené kapacitě nutná. Registrujte se prosím zde: bit.ly/noisyTereza

Vstupné ZDARMA