Paradox: Wellbeing dětí

17. 2. 2022, 18:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kde? Zapojit se do diskuze můžete přímo na místě v DOXu (prosím zarezervujte si své místo) nebo sledujte živý přenos na našem na Youtube a Facebooku 

Jaké je vstupné? Akce je zdarma

Diskuze se koná v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Digitální platformy mění společnost - demokracii, naši psychiku i mezilidské vztahy. Naše psychická rovnováha je neustále testována a naše pozornost atakována novými podněty. Mediální obsah na nás mluví ze všech stran a je těžké mu uniknout. Stal se všudypřítomným. Jak jsou na tom nejmladší členové naší společnosti? Umíme je chránit před těmito neutuchajícími podněty? Jak se v této nové realitě orientují a cítí? A jak máme chránit sami sebe? Pokud pozorujete i vy zvýšený zájem o témata osobní pohody, spokojenosti, štěstí a kvality života, tak tato debata je určena právě vám. Wellbeing je důležitým předpokladem nejen kvalitního vzdělávání dětí. Jak zlepšit jeho úroveň? Jak si stojíme v České republice v porovnání se světem? Co si myslí o aktuální situaci nastupující generace? A jaký úhel pohledu nám na celou situaci nabízí současné umění?  

Podvečerní program zahájí velký rozhovor překladatelky Jovanky Šotolové s francouzským dětským psychologem Borisem Cyrulnikem, který je známý především díky své práci na konceptu „resilience“ (znovuzrození z utrpení). Je autorem více než dvacítky knih, které byly přeložené do několika světových jazyků. Po rozhovoru bude následovat kulatý stůl, v rámci kterého promluví Lenka Felcmanová (ČOSIV), Eva Koťátková (umělkyně), Klára Laurenčíková (ČOSIV), Laura Henderson (UK) a Ondřej Nováček (ČSU). Kulatý stůl bude moderovat Pavel Bednařík. 

Harmonogram večera:
18:00 Interview s Borisem Cyrulnikem: A co děti? Jak se mají? 
19:15 Kulatý stůl na téma Wellbeing dětí

Interview Borise Cyrulnika bude simultánně tlumočeno do českého jazyka

Partner akce