Petr Sís v DOX+

8. 2. 2020, 18:00

Praktické informace

Vstup na večerní program: 200 Kč

Kombinované vstupné: 300 Kč (zahrnuje vstup na program + vstup na výstavu O létání a jiných snech, vstupné do výstavy platí v den konání akce od 10 do 18 hodin a poté po skončení programu do 22 hodin)

Centrum současného umění DOX
Poupětova 793/1, Praha 7

Ukázat na mapě

Z kolika teček se dá stvořit údolí poznání, hvězdná obloha nad nekonečnou pouští, labyrint uliček starého města nebo opuštěný ostrov?

Každá z pěti autorských knih Petra Síse, které představuje výstava O létání a jiných snech, vypráví jeden úžasný příběh: Kniha Ptačí sněm, inspirovaná perským eposem z 12. století, je symbolickým vyprávěním o hledání vlastní cesty. Zeď – Jak jsem vyrůstal za železnou oponou sám autor považuje za „nesmělou snahu, jak dětem přiblížit dobu, která je tak daleko, že už je vlastně nezajímá“. Knihy Robinson a Tři zlaté klíče jsou návratem do školních let i tajemné atmosféry staré Prahy. Pilot a Malý princ vypráví o naplněných snech, osamělosti a hledání krásy i smyslu života. Za každou z těchto knih se ale skrývá řada dalších, malých i velkých příběhů. Nechte si o nich vyprávět…

Večer s Petrem Sísem uvede ukázkami z připravovaného filmu Sny o toulavých kočkách režisér David Sís. O autorských knihách bude s Petrem Sísem hovořit Joachim Dvořák (Nakladatelství Labyrint).