Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? Symbolické vstupné na odhalení sochy, diskuzi a na výstavu MADe IN CHINA 89 Kč | zdarma pro členy Klubu přátel DOX (rezervace místa nutná)

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

3. výročí hongkongského prodemokratického hnutí a 33. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu připomene projekt Pravda vítězí, který probíhá pod záštitou hongkongské nevládní organizace DEI.

Ve spolupráci s Centrem současného umění DOX a projektem Sinopsis proběhne 4. června 2022, v den připomenutí si památky protivládních protestů, slavnostní zahájení projektu. Součástí bude mimo jiné vztyčení slavné sochy dánského umělce Jense Galschiøta Sloup hanby / Pillar of shame, připomínka obětí masakru na náměstí Nebeského klidu. Následovat bude panelová diskuze s názvem Sloup hanby pro Hongkong a Čínu / Pillar of shame for Hong Kong and China s experty jako jsou sinoložka Prof. Olga Lomova, ujgurský právník Nury Turkel, bývalý exilový premiér Tibetu Lobsang Sangay či hongkongský politický aktivista Finn Lau a další.

Akce je možnost navštívit za symbolické vstupné 89 Kč, a to včetně  probíhající výstavy MADe IN CHINA čínského exilového umělce a disidenta Badiucaa, který mimo jiné ve svém díle tematizuje i masakr na náměstí Nebeského klidu a hongkongské protesty. 

Program
14.00 – Slavnostní odhalení sochy Sloup hanby (angličtina, čeština)
14.30 – Diskuze Sloup hanby pro Hongkong a Čínu (angličtina)

Hosté
Prof. Olga Lomová 
Finn Lau, HKL
Nury Turkel, USCIRF (on-line)
Dr. Lobsang Sangay, NDPT (on-line)

Moderuje: Kateřina Procházková (Sinopsis)