Sny o toulavých kočkách

10. 10. 2019, 19:30

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? základní 90 Kč | snížené vstupné 60 Kč | zdarma pro členy Klubu přátel
 

Vzducholoď Gulliver
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Film o Petru Sísovi

Vzducholoď Gulliver bude tentokrát zasvěcena spojení literatury a filmu. Režisér David Sís představí ukázky z připravovaného snímku Sny o toulavých kočkách věnovaný životní „světočáře“ jeho staršího bratra Petra Síse, světoznámého výtvarníka a autora nejen dětských knih.

Již před třemi lety se režisér David Sís vydal za doprovodu kameramana Víta Bělohradského na dobrodružnou expedici hluboko do podvědomí vlastního bratra Petra Síse. Davidovým cílem bylo všemi dostupnými prostředky odpovědět na základní otázku, odkud vlastně pramení Petrova neutuchající fantazie. V rámci večera ve Vzducholodi Gulliver nabídnou autoři snímku Sny o toulavých kočkách dosud přísně utajené části rozsáhlého projektu, proložené nápaditými animovanými mikropříběhy, které nadchnou nejen dospělé, ale i děti. Čekají vás dobrodružné zážitky z cest hned po několika kontinentech a mnohovrstevnatý příběh absurdních životních osudů jedné lehce šílené umělecké rodiny. Vydáte se i na cestu proti proudu času až k pramenům Petrova dětství, kde dostanete šanci zjistit, odkud pocházejí originální nápady v jeho magických knihách, které si oblíbily děti celého světa.

Sny o toulavých kočkách je výjimečný film o jedinečném tvůrci. Náročné natáčení probíhalo nejen v Praze, Brně či na Kokořínsku, ale i v New Yorku, Connecticutu, Paříži, Lhase, a dokonce i daleko za polárním kruhem. Podařilo se realizovat unikátní rozhovory s řadou významných osobností a zajistit i dosud neznámé archivní materiály. Pozvání tvůrců přijala také jedna velmi osamělá černá toulavá kočka, která rozhodně nikomu alergii nezpůsobí, protože je kreslená. Právě ona, stejně jako výtvarník Petr Sís, stále hledá místo, kde je opravdu doma.

Producenti: FRMOL, s. r. o. a Česká televize
Režie: David Sís
Kamera: Vít Bělohradský

Film Sny o toulavých kočkách vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, Ministerstva kultury ČR a Velvyslanectví USA.