Srdeční záležitosti: Dehnel, Němec, Háblová

17. 9. 2023, 15:30

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme
 

Vstupenky: základní 150 Kč | snížené vstupné 100 Kč | 30 % sleva pro členy DOX Klubu 

Jazyk: čeština

Akce se koná v rámci festivalu FALL.

Vzducholoď Gulliver
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Všichni máme své oblíbené příběhy. Dokonce i sami spisovatelé a spisovatelky mají své oblíbené spisovatele a spisovatelky. A své literární srdeční záležitosti. V rámci tohoto programu se o ně podělí. Chcete vědět, co baví číst Jacka Dehnela, Jana Němce, a Annu Beatu Háblovou? Každý z hostů čte krátkou povídku nebo text (15 min) a vy máte šanci poslouchat a ptát se…

Jacek Dehnel je polský spisovatel a překladatel. Vystudoval polonistiku na Varšavské univerzitě. Úspěch mu přinesla roku 2006 vydaná kniha Lala. Byl spoluautorem scénáře k filmu S láskou Vincent (2017), inspirovanému životem a dílem Vincenta van Gogha. Ve své nové knize Saturn nechá promlouvat tři generace mužů z rodiny Francisca Goyi.

Jan Němec je autorem románů Dějiny světla (2013), za který získal Cenu Evropské unie za literaturu, a Možnosti milostného románu (2019), nominovaného na Magnesii Literu. S Petrem Vizinou připravili knihu rozhovorů o současné spiritualitě Znamení neznámého (2021). Jeho knihy byly přeloženy do patnácti jazyků. Je šéfredaktorem měsíčníku Host, pravidelně spolupracuje s týdeníkem Respekt a s Českým rozhlasem. 

Anna Beata Háblová je spisovatelka, básnířka, slamerka, architektka a vizuální umělkyně. Je autorkou populárně naučných knih Města zdí a Nemísta měst a také čtyř básnických sbírek. V roce 2022 vydala svůj románový debut Směna (Host). V její vizuální tvorbě se setkává poezie s výtvarným projevem.

Generální partner festivalu FALL

Partneři festivalu FALL