Umělci Archivu

6. – 30. 12. 2012

Archiv výtvarného umění Vás srdečně zve na prodejní výstavu Umělci Archivu. Koupí některého z vystavených děl řady předních umělců podpoříte činnost Archivu, který v DOXu provozuje odbornou knihovnu a v přilehlém prostoru Malé věže pořádá výstavy.
Činnost Archivu byla ostatně i v celém roce 2012 bohatá. V DOXu provozujeme odbornou knihovnu (středa až pátek 11-19 hodin, sobota až pondělí 10-18 hodin).
V přilehlém prostoru Malé věže pořádáme výstavy ( Revue K, Galerie Vincence Kramáře, Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu, Bollywoodský plakát, Petr Spielmann: Brno-Praha-Bochum-Brno ).
Pořádáme (spolupořádáme) výstavy na dalších místech (Geofyzikální ústav AV ČR v Praze – Jaroslav Rezek, Václav Malina, Jindřich Zeithmamml, Dalibor Chatrný; Muzeum hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy – Jiří Šalamoun; Galerie Caesar v Olomouci – Michal Cimala, Dominik Lang, Daniela Mikulášková, České centrum v Paříži – Alén Diviš ).
Pravidelně se zúčastňujeme konference Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě, letos s prezentací abART a regionální osobnosti. Navázali jsme spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje a s českou Wikipedií. Testujeme novou prohlížecí verzi abARTu. Díky velkorysosti ředitele DOXu Leoše Války jsme mohli nastartovat výměnu s třiceti galerijními institucemi.
Začali jsme pracovat na projektu podpořeném Státním fondem kultury abART z Čech do světa (1 000 umělců, 1 000 hesel, 20 000 reprodukcí). K tisícovce vybraných osobností (kromě průběžného zpracování aktuálních výstav
a nových dokumentů) doplňujeme autorská hesla, připojujeme portrétní fotografie a dvacet reprodukcí. Kupř. Jaroslav J. Alt, Ivan Bukovský, František Hodonský, Ladislav Janouch, Bohumil Kubišta, Václav Malina, Ivan Ouhel, Petr Pavlík, Daniela Mikulášková, Michael Rittstein, Čestmír Suška nebo Miroslava Zychová.
I v roce 2012 jsme byli prioritním projektem Ministerstva kultury ČR, podpořilo nás také hlavní město Praha, na zakázku tvoříme přehledy výstav a bibliografie (Čestmír Suška, Radoslav Kratina, Josef Pleskot), prodáváme duplicity atd., ale na odměny brigádníků, přípravu výstav, tisky plakátů, panelů, pozvánek, pohlednic a katalogů, na provoz skladu v Písnici a sklepního prostoru nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad, na plnění a vývoj databázového systému abART, to nestačí.
Výstava Umělci Archivu by nám měla pomoci překonat kritické období konce letošního a začátku příštího roku. Díla budou na výstavě a na stránkách Archivu  nabídnuta za autorskou cenu daru.