VR II: Rurální meditace

6. – 14. 3. 2020

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

V souvislosti s aktuální situací týkající se koronaviru rušíme veškeré projekce v rámci festivalu Jeden svět.

Termíny projekcí:
7. 3. v 17.30
8. 3. v 17.30
9. 3. v 18.30
10. 3. v 17.30
12. 3. v 17.30
14. 3. v 16.30

Vstupné: základní 90 Kč, ZTP 45 Kč | lze koupit online nebo přímo před projekcí v pokladně DOX+

Projekce v rámci festivalu Jeden svět

Ve VR kině se hrají každý den tři pásma filmů v konkrétní časy. Diváci jdou na projekci jako do klasického kina. V každém slotu jsou dva krátké VR filmy, celková doba návštěvy VR kina tedy nepřekračuje 30 minut. VR kino má kapacitu 30 míst a rezervace probíhají online na našem webu nebo prostřednictvím platformy GoOut. Po vybraných projekcích budou probíhat debaty s tvůrci a odborníky. 

Močál

Hořkosladké zachycení dost možná posledních momentů odléhlé, archaicky působící rumunské vesnice Letea, ležící v deltě Dunaje, která se potýká s nedostatkem finančních zdrojů na svou správu. Poklidně až idylicky působící zážitek vstupuje do prostředí, v němž jako by se čas zastavil v pomalé každodennosti: dá se prodlít u kočky posedávající bezstarostně na plotě, užít si sluncem zalitých, štěkotem provázených a kravami ušlapaných cest. Projekt režisérky Ioany Mischie produkovaný společností SKYSCAPES vznikl v rámci Berlinale Talents.

Ioana Mischie, Rumunsko, 2019, 20 min


Zaříkávačka

Ticho. Jen stromy šumí a ve světnici se chystá tajemný rituál. Zaříkávačka se připravuje ke své modlitbě k přírodě, která má návštěvníkovi pomoci s vyřešením jeho zdravotních problémů. Vítr. Svíčky. Blesk. Slova. A opět ticho. Meditativní VR film kombinuje hrané a dokumentární prvky a přibližuje zapomenutou polskou komunitu, která dodnes žije v těsném spojení s přírodou. Díky precizní práci s hudbou, šelesty a tichem film ukazuje nejen sílu sugestivního obrazu, ale zejména možnosti zvuku v médiu virtuální reality.

Jacek Naglowski, Patryk Jordanowicz, 2019, Polsko, 21 min