Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kdy? V neděli 3. 10. od 9 do 19 hodin

Pro koho? Pro diváky ve věku 15–17 let

Kolik stojí vstupenka? 150 Kč

Jak se přihlásit? Je potřeba vyplnit přihlášku a koupit si lístek

Na akci s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Užijte si nadupaný den plný filmů a workshopů, staňte se porotcem a hlasujte pro nejlepší film! Během neděle se v DOXu promítnou tři celovečerní filmy, které uvidíte pouze na Young Film Festu: Někde musí být ráj (2020, Nizozemsko), Léto v Kreuzbergu (2020, Německo), Sweat (2020, Polsko). Kromě toho si můžete vybrat z tří workshopů podle svého výběru: střihový, hudební nebo nový cirkus s Losers Cirque Company!


Filmy:

Léto v Kreuzbergu
Berlín, horoucí léto roku 2018. Nora je tichou a nenápadnou pozorovatelkou svého okolí. Společně se starší sestrou je nucena obrážet monotónní párty a účastnit se pubertálních her. Nezapadá do žádné škatulky a největší radost jí dělají housenky, které chová. Její poetický náhled na svět jako jediná chápe Romy, nová holka ve škole, která na škatulky zvysoka kašle. Ve spalujícím horku působí Romy jako tolik potřebný svěží vánek. Nora začíná chápat, že všechno může být mnohem snesitelnější, když člověk najde spřízněnou duši. Je tak jen otázka času, kdy se z housenky vyklube motýl.

Sweat
Sylwia má na první pohled život, který chce mít tolik lidí. Jako trenérka fitness má dokonalé tělo, je krásná a úspěšná, motivační citáty trousí, kudy chodí. Na sociálních sítích ji sledují statisíce fanoušků. Když chce ale Sylwia poukázat i na stinné stránky slávy, všichni její problémy bagatelizují. Každému jde jen o selfie nebo možnost prodat přes její instagram svůj produkt. Chce vůbec někdo vidět smutek, strach a obavy, které k životu neodmyslitelně patří?

Někde musí být ráj
Žádný domov, žádné zázemí. To je to, co spojuje trojici mladých lidí. Těhotnou Chloe vyhodí vlastní matka. Lorenzo plánuje budoucnost s bratrem, který má brzy vyjít z vězení. A nemluvný Yousef opouští jistotu v podobě zdí diagnosťáku. Všichni tři se snaží odpoutat od vlastní minulosti, opustit Nizozemsko a najít štěstí na jihu. Touha objevit svůj vysněný kousek ráje je to jediné, co každému z nich zbývá.

Workshopy:

Workshop střihu
Hudba ve filmu. Má střih vliv na hudební stránku filmu? A jak vůbec souvisí střih s hudbou? To vše se dozvíte na střihovém workshopu plném zajímavých tipů a triků, jak stříhat do rytmu a o čem vlastně celá střihová skladba je.

Hudební workshop
Seznámíte se se základní terminologií a postupy, se kterými se operuje ve světě filmové hudby. Nastíníme si, jak se v průběhu historie filmové tvorby význam hudby ve filmu měnil, představíme si konkrétní tvůrce a jejich přístupy včetně těch, kteří se snažili nebo snaží konvenčním přístupům vyhýbat. V druhé části workshopu si společně zkusíme filmovou hudbu vytvořit a ukážeme si, jak se s hudebními zvuky zachází v DAW (Digital Audio Wirkstaton) Pro Tools.

Novocirkusový workshop s Losers
Co takhle se po filmovém maratonu rozhýbat a protáhnout se? Čekají na vás profesionální cirkusoví umělci z přední české skupiny Losers Cirque Company, kteří vám poodhalí tajemství svého řemesla. Pod jejích vedením si vyzkoušíte tak trochu jiný druh pohybu: triky s prvky akrojógy a zábavná cvičení zaměřená na balanc a akrobacii. To vše v rytmu filmových melodií.

Workshop je vhodný pro všechny filmoholiky, gymnastická ani jiná průprava není nutná. Důležitá je chuť se hýbat a zařádit si. Stačí dorazit s dobrou náladou a mít s sebou pohodlné sportovní oblečení.

Young Film Fest se od svého počátku v roce 2017 neustále vyvíjí, rozšiřuje a představuje programovou nabídku zaměřující se na filmovou výchovu, která sahá od projekcí současných evropských filmů pro mládež přes tematické diskuze až po filmově výchovné workshopy. Program překračuje tradiční hranice mezi disciplínami a je otevřen nejen registrovaným návštěvníkům ve věku 12–17 let, ale také široké veřejnosti.