Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí vstupenka? 140 Kč | Vstupenku je možné zakoupit online, v den projekce až do 18 hodin nebo od 20 hodin v pokladně Centra DOX (Poupětova 1).

Kde? Na terase Evergreen (vchod DOX+)

Co když bude pršet? Promítáme za každého počasí. Za deště v sále DOX+.

Do kina s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19. Svou bezinfekčnost můžete prokázat certifikátem o ukončeném očkování, negativním RT-PCR testem starým nejvýše 7 dní, negativním POC antigenním testem starým nejvýše 72 hodin, proděláním laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce, vlastním samotestem na místě s negativním výsledkem.

Sluchátka pečlivě dezinfikujeme. Deky si prosím přineste vlastní.

Změna programu vyhrazena.

Celý program letního kina Evergreen najdete zde.

Terasa Evergreen
Poupětova 3, Praha 7 – vchod DOX+ 
Ukázat na mapě

Psychologický snímek podle knižního bestselleru Marlen Haushoferové Zeď z roku 1963 v režii Juliana Pölslera.

Žena, jejíž jméno neznáme, se vydá navštívit svoji sestřenici a jejího muže na chatu v lesích kdesi v rakouských Alpách. Ti krátce po jejím příjezdu odjíždějí do nedaleké vesnice něco zařídit a ona zůstává sama. Zmožena únavou usíná na gauči, uprostřed noci se však vzbudí a zjistí, že pár se ještě nevrátil. Vydává se jej hledat a postupně zjišťuje, že chata a její okolí jsou od vnějšího světa odříznuty neviditelnou zdí, za níž jakoby se zastavil veškerý život.

Román Zeď spisovatelky Marlen Haushoferové je od doby svého vzniku v Rakousku kultovní záležitostí a byl přeložen do několika desítek jazyků. V roce 2019 konečně také do češtiny.

Více než mysteriózním dramatem je snímek introspekcí do mysli a duše ženy, jejíž každodenní boj o přežití ožívá na stránkách jejích deníkových záznamů.

Tiché, meditativně laděné drama je připomínkou, že člověk je součástí přírody, která je silnější než on, a stalo se tak určitým ekologickým apelem nejen pro tehdejší generaci.

Literární předloha:
Originál: Marlen Haushofer, Die Wand, 1963
Česky: Marlen Haushofer, Zeď, překlad Kateřina Lepic,
Revolver Revue, 2019

Filmové zpracování:
Německo, Rakousko, 2012, 108 minut
režie: Julian Roman Pölsler
drama / psychologický
Film uvádíme v německém znění s českými titulky

Filmy je uveden v rámci projektu Das Sommerkino – ve spolupráci s Goethe-Institutem, Rakouským kulturním fórem v Praze a Švýcarským velvyslanectvím.

Pokračujte v objevování

Art VR

Vydejte se do ztřeštěných, bizarních, snových i tvrdě reálných světů prostřednictvím VR sekce Febiofestu. Vypravíte se k „lidským“ pavoukům, na hypnotickou vesmírnou loď nebo do nitra slavného Kubrickova filmu Vesmírná odysea?
Docu VR

Nasaďte si VR helmu a přesuňte se za mladými umělci do Jihoafrické republiky, na tradiční kubánský rituál nebo za americkým snílkovským seniorem. Tři dokumenty v rámci Febiofestu.
Anima VR

Nasaďte si speciální helmu a vydejte se do americké školy, na filipínský ostrov i do vesmíru. Vůbec první výběr filmů v sekci Virtuální realita na Febiofestu pro mladé publikum. Tři animované snímky bez dialogů, aby jim porozuměli i nejmenší.
Muž, který prodal svou kůži

Syrský uprchlík hledající v libanonském exilu klid před válkou dostane záhadnou nabídku, která mu umožní získat vytoužený volný pohyb a najít svou ztracenou lásku. Film Muž, který prodal svou kůži uvedeme v rámci Febiofestu v letním kině Evergreen.


Navždy spolu!

Fragmenty absurdního vztahu mezi matkou a dcerou se objevují v kaleidoskopu situací z jiných životů, žitých bez rozpoznání svého smyslu a směřování, mezi zábavou a bezmocí, narcismem a strachem ze smrti.Pan Pros

Experimentální činohra Pan Pros s podtitulem Slova, která mi nepatří dnes už kultovního režiséra Jana Nebeského. Fantastický dramatik Samuel Beckett a oceňovaní herci David Prachař a Lucie Trmíková.Sumika

Hypnotizující až kontemplativní zážitek. Tak lze stručně popsat taneční inscenaci Sumika oceňované japonské choreografky Ruri Mito. Nenechte si ujít japonskou preciznost převedenou v lidský pohyb.Je tohle konec?
Ne, to je začátek.