Bourání stereotypů

11. 3. 2021, 16:00

Program online – nejen na vlastní oči

Pro koho? Pro pedagogy a studenty VŠ

Jak dlouho trvá? 120 min 

Kolik stojí? Zdarma

Co k tomu účastník potřebuje? Počítač připojený na internet s mikrofonem a kamerou. Workshop probíhá na platformě Zoom.

Kolik osob? Kapacita workshopu je 16 účastníků

Jak si rezervovat místo? Rezervavat své místo je možné prostřednictvím formuláře

Máte dotaz? Kontaktujte nás na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104
 

Vzdělávací program k fenoménu předsudků 

K čemu jsou nám naše stereotypy? Co nám umožňují a v čem nás omezují? A co dovedou předsudky? Žijeme v době a ve společnosti, v níž se projevy nenávisti stávají běžnou součástí našich životů. Je to rovněž doba testující naši dovednost interpretovat různé události a schopnost solidarity. Do Evropy směřuje nebývalé množství lidí ve snaze uniknout válečným konfliktům a chudobě. Zároveň mezi námi žije mnoho těch, kteří se setkávají s předsudky, posměchem i násilím z nenávisti kvůli své barvě kůže, sexuální orientaci nebo třeba proto, že jsou chudí. 

To vše se stává i díky mediální masáži a zneužíváním politickou reprezentací výbušným tématem. Zkusme se na fungování předsudků podívat úplně jinak a jinde, a to v oblasti, která zajímá naprostou menšinu populace – současné umění! Prostřednictvím rafinovaných aktivit a s využitím současného umění zmapujeme fungování našich stereotypů, abychom je posléze v řízené debatě podrobili kritické reflexi. Zkušenost jinakosti a různých pohledů.

Tip do výuky: Jako aktivitu předcházející tomuto programu ve školním vyučování doporučujeme interaktivní materiál Mapa společenských stereotypů. Ke stažení je zde a obsahuje vzdělávací mapu pro studenty a metodický materiál pro pedagogy.

Partner projektu

Vzdělávací programy Centra současného umění DOX jsou realizovány za finanční podpory městské části Praha 7.