S kůží na trh

27. 5. – 15. 11. 2020

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ, jakékoli jiné skupiny

Jak dlouho trvá? 90–120 min

Co k tomu účastník potřebuje? Počítač připojený na internet s mikrofonem a kamerou, pár papírů a jakékoli psací potřeby

Kolik osob? 5–20 (možnost konzultace s lektorem)

Kolik stojí? 900Kč/skupina, nebo 90 Kč/účastník při počtu 11 a více osob | pedagogové zdarma    

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104 | program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem

Widget CTA

Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě ULTRASUPERNATURAL

role „umělec“

Co to znamená jít „s kůží na trh“? Jakou roli hraje odvaha a schopnost jít vlastní cestou při jakékoli tvorbě? Díla umělců, spisovatelů, skladatelů a dalších nás často zvou do jejich vlastních příběhů a autenticita je oceňována, ať už zprostředkovává krásu, radost, nebo zoufalství. Reakce sice může trvat a být hodně rozdílná, ale originální tvůrce jde vždy s kůží na trh.

Výstava Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina je vyústěním více než dvacet let trvajícího projektu. Vypráví životní příběh umělců a posledního papuánského domorodého kmene Yali Mek, který autoři navštívili od roku 1997 celkem 11x. Od začátku nechtěli být pouze turisty a zkoumání přenesli do kreseb, videí, objektů, fotografií i monumentálních soch, které se staly součástí dalšího poznávání se. Plnili tak přání svá i původně kanibalských kmenů. Jak může říkat název výstavy, „Neobyčejně nadpřirozený“, dlouhodobý vztah vedl k vědomí zcela odlišného vnímání světa, prostředí i duchovna. A právě jinakost, její hodnota i ztráta, je jedním z důležitých motivů výstavy a programu.

Vzdělávací program obsahuje různé aktivity, diskuse a kvalitní záznamy výstavy s komentářem umělců – vše se závěrečnou reflexí. Jednotlivé části programu jsou přirozeně vyváženy a přizpůsobeny věku skupiny.

Partner programu

Vzdělávací programy Centra současného umění DOX jsou realizovány za finanční podpory městské části Praha 7.