Gulliverova cesta do fantazie


Vzdělávací program ke Vzducholodi Gulliver.

Kam byste se chtěli podívat, kdybyste ovládali „přemisťovací kouzlo“? Bylo by to známé místo na Zemi, ještě neobjevený ostrov nebo úplně vymyšlený svět? Minulost nebo budoucnost? A co byste si odtamtud přinesli zpět do naší reality?

 

Vzducholoď Gulliver Martina Rajniše a Leoše Války je pojmenována podle jedné z nejslavnějších postav utopické literatury – právě literární Gulliver vás v programu přenese do svého deníku plného obrů, liliputů a mluvících koní a ještě dál. Vydáte se na průzkumnou výpravu Centrem DOX; zjistíte, co má vzducholoď na střeše společného s Gulliverem, zažijete ji ze všech stran a dokonce si z ní i kousek odnesete. Váš vlastní deník z Vás udělá malého Gullivera.

 

V závěrečném workshopu si díky kouzelné výtvarně-literární formuli vytvoříte „přenašedlo“, které vás vezme do vašeho vlastního příběhu.

Délka programu: 90 - 120 min

Cílová skupina: žáci MŠ a ZŠ (1. i 2. stupeň), zájmové skupiny

Cena za program: 500 Kč/skupina (800 Kč/skupina v angličtině) + vstupné do expozice 40 Kč/dítě nebo zdarma/dítě do 6 let | pedagogický doprovod zdarma

Maximální počet dětí ve skupině je 25. Při vyšším počtu je nutné skupinu rozdělit na dvě - 2 paralelní programy za zvýhodněnou cenu 400 Kč/skupina.

Vzdělávací program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem.

Rezervace a další informace: skoly@dox.cz, 295 568 104

Vzdělávací programy Centra současného umění DOX jsou realizovány za finanční podpory městské části Praha 7. 


DOX Prague, a.s