Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro žáky 7. až 9. tříd ZŠ, studenty SŠ

Jak dlouho trvá? 120–150 minut

Jak? Naživo přímo v DOXu, nebo vám připravíme online verzi

Kolik stojí pro školní skupinu? 120 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Kdy a jak objednat? Program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem, pro předběžnou rezervaci programu vyplňte rezervační formulář.

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč.

Pro více informací nás kontaktujte na skoly@dox.cz nebo na 295 568 128.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Vzdělávací program k psychologickému pojmu mindset/nastavení mysli

Jsou moje schopnosti dány dědičností? Odrazují mě vlastní chyby od dalších pokusů? Nebo mohu překročit svoje hranice? Vzdělávací program využívající metodiku Heroic Imagination Project profesora Philipa Zimbarda hledá odpověď na otázku, jakým způsobem je možné změnit nastavení lidské mysli, které jsme dosud měli z velké části za vrozené. Současná psychologie, která pojem mindset zavádí, sleduje jeho dva druhy, fixní a růstový. Rozdíl mezi oběma je fatální pro naši schopnost učit se. Lidé s fixním nastavením mysli nemají rádi výzvy, raději se spokojí s úkoly, na které stačí. V růstovém nastavení mysli naopak lidé výzvu chápou jako možnost se rozvíjet, proto jsou mnohem lépe schopni naplňovat svůj skutečný potenciál.

Fixní nebo růstový princip myšlení ovlivňuje nejrůznější oblasti našeho života od logického uvažování přes sociální dovednosti až po umělecké tvoření. Vzdělávací program tedy v první řadě seznamuje účastníky s tím, že vůbec něco jako fixní a růstové myšlení existuje; prostřednictvím různých aktivit jim umožňuje objevit, v jakých oblastech mají nastavení mysli fixní a kde otevřené, staví před ně výzvy, ve kterých je třeba převzít zodpovědnost sám za sebe a utkat se s vlastní myslí. Na vlastní kůži si v programu zakusíte, že navzdory svým vrozeným dispozicím jsme schopni se během života měnit.

Program rozvíjí kreativitu, kritické myšlení a pracuje se schopností překonávat překážky – v učení se i v ostatních oblastech života. Je vhodný také pro studenty, kteří se chystají na přijímací nebo maturitní zkoušky.

Vzdělávací program využívá výstavu Úhel pohledu: Identita.

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie.