Gulliverova cesta do vesmíru


Vzdělávací program pro školy ke Vzducholodi Gulliver .

Jak se stalo, že nad přísnými a čistými tvary Centra současného umění DOX „přistála“ vzducholoď? Proč se jmenuje Gulliver? Z čeho je postavená a čím je tak „jiná“?

 

Program vám pomůže porozumět tomu, co je na jinakosti a rozmanitosti přínosné a jak souvisí s udržitelností. Na průzkumné misi se podíváte na Gullivera i na planetu Zemi z rozličných úhlů, zapojíte různé smysly; na chvíli se vám zmenší svět, jindy se zase zmenšíte vy. Zjistíte, proč dostal spoluautor vzducholodi Martin Rajniš v roce 2014 Cenu za přínos udržitelné architektuře a následně si sami udržitelné materiály vyzkoušíte.

 

Zkusíme společně hledat základní předpoklad pluralismu, že ke správnému řešení vždy vedou různé a rozdílné cesty. V rámci závěrečného recyklačního workshopu si to ověříte a vytvoříte svá plavidla pro cestu tím naším malým vesmírem.

Délka programu: 90 - 120 min

 

Cílová skupina: žáci MŠ a ZŠ (1. a 2. stupeň), zájmové skupiny 

 

Cena za program: 500 Kč/skupina (800 Kč/skupina v angličtině) + vstupné do expozice 40 Kč/dítě nebo zdarma/dítě do 6 let | pedagogický doprovod zdarma

Maximální počet dětí ve skupině je 25. Při vyšším počtu je nutné skupinu rozdělit na dvě - 2 paralelní programy za zvýhodněnou cenu 400 Kč/skupina.

Vzdělávací program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem.

Rezervace a další informace: skoly@dox.cz, 295 568 104


Vzdělávací programy Centra současného umění DOX jsou realizovány za finanční podpory městské části Praha 7.

DOX Prague, a.s