Prostor k manipulaci


Program pro školy ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ vás provede budovou centra DOX 


role „architekt

 

Každé místo, každá budova na nás působí. To, že o tom často ani nevíme, je jiný problém. Jak vnímáme budovu, ve které stojíme právě teď? Kdysi stará opuštěná továrna, nyní exkluzivní galerie. Architekt dostává zadání: vytvořit prostor, ve kterém je možné manipulovat. S uměleckými díly i diváka; prostor, který se může různě tvářit. Jakými cestami nechá proudit návštěvníky a kudy světlo? Jaký si vybere materiál? A jaký tvar se může stát časem nepostradatelným symbolem města? Vydejme se společně na zajímavou cestu vybranými skvosty (nejen galerijní) architektury. Stejně jako v případě DOXu půjde o případy „recyklace“. A budeme-li schopni kriticky zhodnotit různé detaily této budovy, dostaneme prostor k „recyklaci“ při tvorbě vlastní vize - prostor k manipulaci.

Vhodné pro učitele VV, OV/ZSV, ČJ, D


Délka programu: 90 - 120 min


Cílová skupina: studenti ZŠ (2. stupeň) a SŠ, zájmové skupiny 


Cena za program: 500 Kč/skupina (800 Kč/skupina v angličtině) + vstupné do expozice 40 Kč/student | pedagogický doprovod zdarma

Maximální počet studentů ve skupině je 25. Při vyšším počtu je nutné skupinu rozdělit na dvě - 2 paralelní programy za zvýhodněnou cenu 400 Kč/skupina.


Vzdělávací program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem. 


Rezervace a další informace: skoly@dox.cz, 295 568 104

Vzdělávací programy Centra současného umění DOX jsou realizovány za finanční podpory městské části Praha 7. 


DOX Prague, a.s