Běloruská večeře: Můj domov je v jazyce

24. 9. 2021, 18:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Kolik stojí lístek? základní 90 Kč | snížené vstupné 60 Kč (Pro vstup na program je možné uplatnit vstupenku na veletrh Svět knihy Praha 2021. Rezervace na webových stránkách veletrhu je nutná.)

V jakém jazyce? Večer bude tlumočen do češtiny.

Je možné sledovat online? Diskuzi budeme také streamovat živě na YouTubeFacebooku Centra DOX.

Do vzducholodi s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19, při vstupu budete požádáni o prokázání bezinfekčnosti.

Vzducholoď Gulliver
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

V rámci programu akce Zaostřeno na Bělorusko / Visegrad Focus: Belarus se během diskusního večera ve vzducholodi Gulliver představí autoři současné běloruské beletrie a poezie.

Hosté:
novinářka Eva Vežnavec, autorka několika knih, která momentálně žije v polské Varšavě (Cesta jedné mrchy, 2008; Pro co si jdeš, vlku, 2021)

Andrej Chadanovič, básník, překladatel, esejista, literární vědec, bývalý předseda Běloruského centra Mezinárodního PEN klubu a autor desítek básnických knih

literát a performer Illja Sin, autor pěti prozaických knih a spoluzakladatel literárního hnutí BumBamLit, skupiny existenční klauniády

autor sedmnácti básnických knih Dmitrij Strocev, rusky píšící básník a představitel běloruského undergroundu, který se v letošním roce stal laureátem ceny Nadace Knihovny Václava Havla Disturbing the Peace Award

Setkáním provede český básník, prozaik, hudebník a žurnalista Jáchym Topol.

Program se koná v rámci 26. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2021 a ve spolupráci s Ambasádou nezávislé běloruské kultury.

Pořádá