Girl from the Fog Machine Factory

18. 11. 2019, 20:00
19. 11. 2019, 20:00

Praktické informace

Představení trvá 75 minut

S českými titulky

Místo: Multifunkční sál DOX+ (Poupětova 3)

Centrum současného umění DOX
Poupětova 793/1, Praha 7

Ukázat na mapě

Současný příběh s magickým koncem od Thoma Luze

V malé továrně na mlhostroje na kraji města jdou obchody špatně. Stav objednávek je ubohý, v současné situaci už nikdo nechce kupovat stroje, které v zásadě nic nevyrábějí. Šéf a jeho spolupracovníci - syn, neplacená praktikantka a hudební personál určený k zhudebňování mlhy při prodejních prezentacích - stojí bezradně v showroomu a zamlkle přemýšlejí, jak by se asi dala tahle budoucnost přežít. Vhod by přišly nové nápady, nové obrazy, nová řešení, kterými by se vyřešily finanční problémy. Osazenstvo začne experimentovat: vodopády, prstence kolem planet, svítící moře mlhy, slavné sochy od Rodina a Giacomettiho i Böcklinův Ostrov mrtvých s pramicí, to všechno vytvoří z mlhy. Sice jen na okamžik - ale přece. Celý strojový park a všechno vědění o mlze nabyté za 225 let firemní historie se teď staví na odiv, před zraky sporadicky přicházejících náhodných zákazníků vznikají obrazy pomíjivé opulence… Jestli se ale budoucnost firmy dá zachránit prchavou, krátkodobou krásou je napsáno doslova v mracích. To se ještě uvidí - nebo holt taky ne.

Nová produkce švýcarského divadelního umělce Thoma Luze se zabývá těmi nejméně uchopitelnými aspekty lidství a vyprávění příběhů: dá se zachytit něco, co se něco neustále mění? A máme se o to vůbec pokoušet?

Ve velkých obrazech, v subtilních tónech a s mimořádným nasazením divadelní mlhy vypráví režisér Thom Luz současný příběh plný nadčasové magie a kouzla divadla.

POZVÁNO NA BERLÍNSKÉ THEATERTREFFEN 2019!

Režie a scéna: Thom Luz

Kostýmy: Katharina Baldauf, Tina Bleuler

Hudební vedení: Mathias Weibel

Zvukový design: Martin Hofstetter

Světelný koncept: Tina Bleuler, Thom Luz

Technický vedoucí: Li Sanli

Světelná technika: Jens Seiler

Asistent režie: Benjamin Truong

Komunikace: Ramun Bernetta

Vedoucí produkce: Gabi Bernetta

Hrají: Fhunyue Gao, Sigurður Arent Jónsson, Mara Miribung, Samuel Streiff, Mathias Weibel

Produkce Thoma Luze a Bernetta Theaterproduktionen v koprodukci s Gessnerallee Zürich, Théâtre Vidy-Lausanne, Kaserne Basel, Internationales Sommerfestival Kampnagel Hamburg, Theater Chur, Südpol Luzern