Kliknutím sem se připojíte...

23. 4. 2021, 18:00

Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Diskuzi budeme streamovat živě v pátek 23. dubna od 18 hodin na Facebooku Centra DOX 

Widget CTA

Dětství, dospívání, rodičovství a k tomu všemu jako bonus internet. To budou témata našeho podvečerního vysílání, ve kterém se podíváme pod pokličku toho, jak se rodí internetové hvězdy.

Máte občas pocit, že se v tom ztrácíte? A víte vlastně, co na internetu děláte? Neplýtváte náhodou čas surfováním po zbytečných stránkách hledáním zbytečných informací?

My vám pomůžeme. Jsme zaručený recept na všechny (online) problémy. Festival Young Film Fest ve spolupráci s projektem #Datamaze vás zvou do internetové manéže. Společně se podíváme na tři krátké filmy, které nám ukazují, jaký je online život mladých a dospívajících. A poté si o nich popovídáme. Právě filmový jazyk nám může pomoci lépe porozumět nezastavitelné rychlosti, se kterou se na nás valí internetová smršť.

Pozvání do našeho fiktivního studia přijal Martin Mikyska, tvůrce internetového pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem, který se ve svých videích snaží nahlédnou pod pokličku internetu a toho, jak to tam hezky voní i smrdí zároveň. Miluje zelené plátno a i přes svůj mladistvý věk ho právem můžeme pasovat na stopařova průvodce galaktickou dráhou českého internetu. V rámci večera si budeme povídat o tom jaký, speciálně ten český, internet vlastně je.

Online projekce:

Marco Alessi: Toni_with_an_i (2019)
Musically se změnilo v TikTok; lipsync je zábava, ale šikana si vždy najde svou cestičku. Pomůžou fanoušci?

Andrias Høgenni: Ikki illa meint (2018)
Jaké je napsat odkaz a jaké je říct někomu něco do očí? Tyto dvě situace se od sebe diametrálně liší a náš druhý film ukazuje, do jakých situací nás konfrontace těchto dvou realit může přivést.

NEOZOON: FragMANts (2019)
Zboží je fetiš, fetiš je náboženství a my nakupujeme a vlastníme a chceme stále víc.

Jak událost probíhá?
Mikýřova úžasná pouť internetem LIVE! probíhá zdarma prostřednictvím streamu na této události.

Young Film Fest je mezinárodní filmový festival pro mladé diváky, který představuje programovou nabídku sahající od projekcí nejzajímavější současných evropských filmů pro mládež přes tematické diskuze až po filmově výchovné workshopy. Program překračuje tradiční hranice mezi disciplínami a je otevřen nejen registrovaným návštěvníkům ve věku 12–17 let, ale také široké veřejnosti. 

Partner programu