Ať máte jasno, než vás rozptýlíme

Jak? Zapojit se do diskuze můžete přímo na místě v DOXu nebo sledujte živý přenos na našem Facebookunebo YouTube.

Jaké je vstupné? Zdarma, místo v DOXu si rezervujte.

Na akci s testem? Postupujeme v souladu s platnými vládními nařízeními proti covidu-19. 

Diskuze se koná v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Slavnostní zahájení vzdělávacího projektu Příběhem inspirovaného metodikou Narrative 4, jejímž zakladatelem je přední irský spisovatel Colum McCann. Metodika projektu vychází z přesvědčení, že sdílením příběhů dokážeme rozvíjet empatii, posilovat soudržnost mezi různorodými skupinami a kolektivy a přispět k většímu porozumění mezi lidmi obecně. V DOXu byl projekt v roce 2021 odpilotován a metodika vypracována do podoby, která využívá návaznosti na umělecké projekty DOXu. Od letošního roku bude trvale v nabídce vzdělávacích programů DOX.

Vyprávění příběhů patří k člověku a jeho paměti od nepaměti. Základem zážitkových programů jsou vlastní autentické příběhy účastníků rozvíjené na základě aktuálních výstav DOXu nebo vybraných úryvků z literatury. Vyprávění a sdílení příběhů v programu má díky bezpečně nastaveným pravidlům potenciál přiblížit sobě navzájem i osobnosti zcela rozdílné nebo propojit lidi z různých prostředí a kultur.

Na oficiálním zahájení tohoto projektu máme tu čest přivítat irského koordinátora projektu N4 Jamese Lawlora, který představí, jakým způsobem se metodika využívá na školách a v organizacích po celém světě. Lucie Laitlová poté přiblíží specifické využití metodiky v programech Centra současného umění DOX. Závěrečný kulatý stůl s odborníky z oblasti vzdělávání a umění bude zaměřen na sílu a význam příběhu ve vzdělávání založeném na výtvarném, literárním nebo dramatickém přístupu.

Partneři