Během příběhu

9. 2. 2022, 15:30

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Kdy? Ve středu 9. února od 15.30 do 17.30

Pro koho? Pro učitele a veřejnost

Kolik stojí? Zdarma, rezervace místa je potřeba

Kde? V Centru DOX v budově B1 v prostorech výstavního projektu #DATAMAZE

Workshop se koná v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Pedagogický workshop využívající metodiky Narrative 4 a obrazový materiál výstavy Nadějné vyhlídky. Vyprávění příběhů patří k člověku a jeho paměti od nepaměti. Příběhy si vytváříme, pamatujeme, zapisujeme, ilustrujeme, sdílíme. Zažijte příběh tak, jak s ním pracuje mezinárodní projekt Narrative 4 a koncept „radikální empatie“ – sdílení příběhů prostřednictvím vyprávění má mnoho užitečných efektů, které výrazně přesahují oblast literatury.

Základem pedagogického workshopu jsou vlastní autentické příběhy účastníků, přičemž autenticita je zásadní. Osobní příběh, připravený předem, by měl být na téma „zážitek z dětství“ a maximálně 5 minut dlouhý. A protože je určený ke sdílení, každý účastník se může rozhodnout, zda zvolí příběh smutný, veselý, závažný, nebo odlehčený.

Vyprávění a sdílení příběhů v programu má díky bezpečně nastaveným pravidlům moc přiblížit sobě navzájem i osobnosti zcela rozdílné V rámci aktuální výstavy Nadějné vyhlídky máme navíc k dispozici pro příběhy kromě blízkého a osobního tématu i spoustu obrazového materiálu k inspiraci a další tvorbě.