#Datamaze: Data detox

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ  | pro min. 10 osob | vhodný doplněk výuky mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ

Jak dlouho trvá? 120 min 

Kolik stojí? 500 Kč/skupina
(800 Kč/skupina v cizím jazyce)
+ vstupné do expozice 60 Kč/student | pedagogický doprovod zdarma   

Kolik osob? Minimálně 10, maximálně 25 | při vyšším počtu je nutné skupinu rozdělit na dva paralelní programy   

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104 | program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7

Ukázat na mapě

Widget CTA

Překvapila vás někdy reklama na Googlu tím, že propagovala věc, kterou vám má zítra doručit kurýr? Zamysleli jste se někdy nad tím, jak Youtube doporučuje další a další videa? Nemáte občas pocit, že váš život řídí jakýsi algoritmus? Pokud jste odpověděl/a na všechny dotazy ne, nevadí. Možná i ve vašem případě nastal čas na datovou očistu. Čas podívat se na vlastní digitální profil a zamyslet se nad tím, co všechno o vašem soukromí ví společnosti, které pro vás zdarma provozují internet. Že nemáte co skrývat? Tato interaktivní přednáška není o skrývání, ale o tom, jak může „to, co děláme dnes“ ovlivnit naše budoucí rozhodování.

V rámci této přednášky si ukážeme, jak je možné se na internetu více anonymizovat, a budeme společně hledat odpovědi na otázku, proč je to pro nás vlastně důležité. Doporučujeme vlastní chytrý telefon s sebou.

Téma: soukromí na internetu, sledovací nástroje (trackers), alternativní aplikace 

Interaktivní přednáška je součástí projektu #DATAMAZE

Pokud vás zaujalo téma datového detoxu, doporučujeme stáhnout příručku, která vás ještě detailněji provede vlastní datovou detoxikací.

Tento program si můžeme objednat i jako teambuilding nebo rodinný workshop. Je k tomu zapotřebí 4–8 dospělých nebo dětí od 12 let. Cena za skupinu je 1200 Kč. Více informací

Partner projektu