#Datamaze: Ty jsi obsah

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ (vhodný doplněk výuky mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ)

Jak dlouho trvá? 120 min 

Jak? Program vám připravíme naživo přímo v DOXu, nebo připravíme online verzi. (V online variantě počítač připojený na internet s mikrofonem a kamerou.)

Kolik stojí pro školní skupinu? 120 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104 | program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Internet změnil svět reklamy. Tato se stala ještě více všude přítomnou, ale nejenom to. Je pro nás stále více náročné rozeznat co je a co není reklama. Služby, které byly kdysi zpoplatněné (např. tištěné noviny), jsou nyní k dispozici zdarma. Tvůrci obsahu tak hledají různé jiné cesty k tomu, jak vydělat peníze.

Na to, co je zdarma, jsme si zvykli celkem rychle. A přesně v tomto momentně začíná náš workshop, který nás má přinutit zamyslet se nad tím, co to znamená, že jsem něco dostal zdarma. Co takový email, webová stránka, blog, vlog, foto album nebo další; jsou skutečně zdarma? Znamená to, že pokud za něco neplatíme penězi, že za to neplatíme vůbec? Dá se platit i něčím jiným? Můžou být například naše osobní data tímto platidlem? Je reálné, abychom v obchodě místo kartou platili svým profilem ze sociálních sítí - tedy všemi příspěvky, sdíleními a historií prohlížení? Co všechno o nás ví internet a sociální sítě? A co o nich víme my?

Vzdělávací program je přizpůsoben věku skupiny a obsahuje diskuse, aktivity ve výstavě a závěrečný workshop. 

Téma: sociální sítě, cílená reklama, osobní údaje

Vzdělávací program je součástí projektu #DATAMAZE

Partner projektu