DJ Kurátor: Infamous Beauty

8. 6. 2023 – 7. 1. 2024

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro širokou veřejnost | pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ (vhodný doplněk výuky VV, mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ)

Jak dlouho trvá? 120 min 

Jak? Program vám připravíme naživo přímo v DOXu, nebo připravíme online verzi. (V online variantě počítač připojený na internet s mikrofonem a kamerou.)

Kolik stojí pro školní skupinu? 100 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma  

Kolik stojí pro jakoukoli jinou skupinu? 240 Kč/osoba při skupině od 5 do 15 osob

Jak a kdy objednat? Rezervace a další informace na skoly@dox.cz nebo na 295 568 104 | program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě amerického fotograda Andrese Serrana s názvem Infamous Beauty 

role „kurátor“

Vzdělávací program DJ Kurátor seznamuje studenty a žáky s rolí kurátora v současném umění. V širším smyslu pak ukazuje kurátora jako zásadní postavu při jakékoliv tvorbě informace např. v médiích.

Andres Serrano je americký umělec, který pracuje většinou ve velkých cyklech, z nichž velká část je ve výstavě zastoupena a kurátorem různým způsobem sestavena a vystavena. Protože je mnoho Serranových děl považováno za šokující (některá až legendárně), hraje velkou roli umístění a kompozice jednotlivých děl ve výstavě. Jako kurátoři se stávají účastníci programu aktivními spoluautory výstavy a berou Infamous Beauty do hry.

Umění je prostředek péče – rolí kurátora je pečovat o umění, umělce a umělecký provoz. Jeho snahou je vytvářet situace, ve kterých se umělec a umělci prezentují veřejnosti. Výstava je médiem, které nám umožňuje vstoupit do světa uměleckého myšlení. Cílem programu DJ Kurátor je poukazovat na důležitost výběru a volby na pozadí výstavy, která nám připomíná problematická témata v nejčistší estetické rovině – rovině obrazů a symbolů.

Úvodní prezentaci doplní interaktivní prohlídka, v rámci které budou mít žáci možnost vymýšlet vlastní verzi výstavy s cílem přinést nám vlastní a autentický pohled na téma (nejen) krásy.

Překvapte rodinu i kamarády a připravte jim netradiční odpoledne nebo poznejte své kolegy v jiných rolích – tento program si můžete objednat jako rodinný workshop či teambuilding. Více informací