DJ Kurátor: Infamous Beauty

8. 6. 2023 – 7. 1. 2024

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Pro koho? Pro širokou veřejnost | pro studenty 2. stupně ZŠ a SŠ (vhodný doplněk výuky VV, mediální výchovy, OV/ZSV, ČJ)

Jak dlouho trvá? 120–150 min 

Jak? Naživo přímo v DOXu, nebo vám připravíme online verzi.

Kolik stojí pro školní skupinu? 120 Kč/osoba při skupině od 10 do 25 osob | pedagogický doprovod zdarma

Kolik stojí pro jakoukoli jinou skupinu? 270 Kč/osoba při skupině 10 a více osob

Kdy a jak objednat? Program je ideální objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem, pro předběžnou rezervaci programu vyplňte rezervační formulář.

Storno? Zrušení objednaného programu nejpozději jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek 500 Kč.

Pro více informací nás kontaktujte na skoly@dox.cz nebo na 295 568 128.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Widget CTA

Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě amerického fotograda Andrese Serrana s názvem Infamous Beauty 

role „kurátor“

Vzdělávací program DJ Kurátor seznamuje studenty a žáky s rolí kurátora v současném umění. V širším smyslu pak ukazuje kurátora jako zásadní postavu při jakékoliv tvorbě informace např. v médiích.

Andres Serrano je americký umělec, který pracuje většinou ve velkých cyklech, z nichž velká část je ve výstavě zastoupena a kurátorem různým způsobem sestavena a vystavena. Protože je mnoho Serranových děl považováno za šokující (některá až legendárně), hraje velkou roli umístění a kompozice jednotlivých děl ve výstavě. Jako kurátoři se stávají účastníci programu aktivními spoluautory výstavy a berou Infamous Beauty do hry.

Umění je prostředek péče – rolí kurátora je pečovat o umění, umělce a umělecký provoz. Jeho snahou je vytvářet situace, ve kterých se umělec a umělci prezentují veřejnosti. Výstava je médiem, které nám umožňuje vstoupit do světa uměleckého myšlení. Cílem programu DJ Kurátor je poukazovat na důležitost výběru a volby na pozadí výstavy, která nám připomíná problematická témata v nejčistší estetické rovině – rovině obrazů a symbolů.

Úvodní prezentaci doplní interaktivní prohlídka, v rámci které budou mít žáci možnost vymýšlet vlastní verzi výstavy s cílem přinést nám vlastní a autentický pohled na téma (nejen) krásy.

Překvapte rodinu i kamarády a připravte jim netradiční odpoledne nebo poznejte své kolegy v jiných rolích – tento program si můžete objednat jako rodinný workshop či teambuilding. Více informací