Přirozeně umělé dopoledne pro učitele*ky

14. 4. 2023, 09:00

Vzdělávání bez limitů, program se začátkem a koncem

Kdy? V pátek 14. dubna od 9 do 13.30 hodin

Pro koho? Pro učitele a odbornou veřejnost

Kolik stojí? 30 Kč | rezervace místa je potřeba

Kde? V Centru DOX v budově B1 v prostoru učebny Úhel pohledu

Workshop se koná v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ukázat na mapě

Umělá inteligence je už delší dobu součástí našich životů, v poslední době se však stává více a více tím, o čem se mluví. Lze ji vnímat jako ohrožení i jako impuls? Po seznámení s různými způsoby jejího využití budete mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži vzdělávací program, který nově využívá rozšířenou realitu (AR, augmented reality) a interaktivní prostředí designu a uměleckých děl. A to vše pro reflexi chyb; přirozených chyb, které u AI vidíme tak rádi, ale u sebe míň.

Program
AI dětem | 9:00 – 11:00
Eva Nečasová představí vzdělávací materiály z oblasti umělé inteligence a na konkrétních příkladech ukáže, jak je zavést do výuky na základních školách. Nabídne tipy na AI nástroje, které mohou pedagogům pomoci při přípravě do hodin. A v diskuzi spolu s účastníky otevře, jak mluvit s dětmi o umělé inteligenci. 

Hurá, chyba | 11:30 – 13:30
Jsou moje schopnosti dány dědičností? Odrazují mě vlastní chyby od dalších pokusů? Nebo mohu překročit svoje hranice? Aktualizovaný vzdělávací program k tématu nastavení mysli a práce s chybou zapojuje kromě metodiky profesora Philipa Zimbarda i výstavu Úhel pohledu. Tento zbrusu nový prostor umění a učení využívá AR (rozšířené reality) a interaktivní instalace.

Program se koná v rámci výstavy a projektu Úhel pohledu, který je podpořen Evropskou unií.

Partnerem vzdělávání Centra DOX je nadační fond Abakus.