S kůží na trh

13. 9. – 20. 1. 2019

Praktické informace

Doporučujeme zařadit program do výuky VV, ČJ, OV/ZSV, D, mediální výchovy

Délka programu: 90 - 120 min

Cílová skupina: studenti ZŠ (2. stupeň) a SŠ, zájmové skupiny 

Cena za program: 400 Kč/skupina (600 Kč/skupina v angličtině) + vstupné do expozice

Vstupné do expozice: 40Kč/student (pedagogický doprovod zdarma)

Vzdělávací program je třeba objednat alespoň 2 týdny před požadovaným termínem. 

Rezervace a další informace: skoly@dox.cz, 295 568 104

Centrum současného umění DOX
Poupětova 793/1, Praha 7

Ukázat na mapě

Widget CTA

Vzdělávací program ze stálé nabídky ROLE (V) UMĚNÍ k výstavě spisovatele a ilustrátora Petra Síse

role „umělec“

Co to znamená jít „s kůží na trh“? Jakou roli hraje odvaha a schopnost jít vlastní cestou při jakékoli tvorbě? Díla umělců, spisovatelů, skladatelů a dalších nás často zvou do jejich vlastních příběhů a autenticita je oceňována, ať už zprostředkovává krásu, radost, nebo zoufalství. Reakce sice může trvat a být hodně rozdílná, ale originální tvůrce jde vždy s kůží na trh.

Výstava světoznámého spisovatele a ilustrátora Petra Síse k jeho 70. narozeninám je věnována tématu „svobody“ a výročí událostí roku 1989, a i proto je pojata jako labyrint. Scénografické řešení prostoru je inspirováno autorovými knihami a divák / čtenář, který nachází střed labyrintu, může najít především sebe sama – čím víc hledá, tím víc je sám (spolu)autorem. A podpořit toto hledání je hlavní cíl programu k roli umělce: poodhalit své opravdové a tvůrčí já. Stejně jako to dělá (přímo nebo nepřímo) sám pan Sís v každé další knize.

Vzdělávací program obsahuje různé aktivity, komentáře, diskuse i kontemplaci ve výstavě – vše se závěrečnou reflexí. Jednotlivé části programu jsou přirozeně vyváženy a přizpůsobeny věku skupiny.