Škola v DOXu / DOX ve škole 2015– Pedagogický workshop I.

24. 4. 2015, 10:00

Projekt Škola v DOXu / DOX ve škole nabízí školám a pedagogům metodiku využití galerijních animačních programů ve výuce na téma kreativity, demokracie, občanství, lidská práva, společenské stereotypy a média. V rámci projektu máte možnost zúčastnit se 2 workshopů, které jsou vždy spojeny s konkrétní výstavou a vedeny zkušenými lektory. Poskytneme vám metodické materiály k následné práci ve výuce, volný vstup pro vaši skupinu na vzdělávací program a katalog k vybrané výstavě zdarma. Těšíme se na zpětnou vazbu a případnou dlouhodobější spolupráci.

Projekt je určen učitelům 2. stupně ZŠ a SŠ, učitelům předmětů občanská výchova / základy společenských věd, dějepis, český jazyk, výtvarná výchova, mediální výchova, zeměpis.

Program:

9.30 – 10h

Registrace účastníků

 

10 – 10.15h

Role (v) umění

Jak je možné využít různé role současného umění ve výuce? Stručně představíme koncept stálé nabídky animačních programů Role (v) umění.

 

10.15 – 12h

DJ Kurátor

V rámci rozvoje mediální gramotnosti budete jako účastníci řešit význam obrazu a obrazová média ve výstavě Barbora Šlapetová & Lukáš Rittstein: VŠECHNO JE JINAK. Vzdělávací program k roli kurátora využívá multimediální technologie a v rovině dokumentace skutečnosti propojuje současné umění s každodenností.

 

 12 – 12.45h

Občerstvení

 

12.45 – 14.30h

S kůží na trh

Má tvořivost kromě osobního i společenský význam? A proč je v tolika společenských systémech potlačována? Jedinečná prezentace „umění v syrovém stavu“ na výstavě ART BRUT LIVE sbírka abcd | Bruno Decharme a druhá část výstavy fotografie | Mario Del Curto, která zachycuje fotografie tvůrců z celého světa, budou prostředím pro otevírání očí, rozvoj empatie a vlastní kreativní akci: v roli umělce půjdete „s kůží na trh“ při tvorbě vlastního díla se společenským přesahem.

 

14.30 – 15h

Závěrečné hodnocení

Zaregistrujte se zde.


Více informací o projektu:

Lucie Laitlová

lucie@dox.cz

tel.: 776 302 003